YEREL HABERLER  / MANİSA HABERLERİ

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisalıların dere taşkınlarından zarar görmesini önlemek amacıyla geçtiğimiz aylarda başladığı ve 34 mahalleyi kapsayan 162 adet prefabrik kutu menfez çalışmalarını tamamladı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, altyapı sorunlarından arındırılmış sağlıklı bir Manisa hedefi kapsamında gerçekleştirdiği yatırımlar doğrultusunda bir önemli çalışmaya daha imza attı. Bu kapsamda MASKİ, il genelinde 34 mahalleyi kapsayan 130 adet prefabrik kutu menfez çalışmalarını tamamladı. Yol geçiş noktalarında yaşanabilecek olası taşkınlara karşı başlatılan çalışma kapsamında yağışlı havalarda herhangi bir sorun yaşanmasına karşı önlem alındı. Mahalle muhtarları da yapılan çalışmaların büyük önem arz ettiğini belirterek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

“Ulaşım sorunlarını çözdük, can ve mal güvenliğini sağladık”
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Cem Çöllü, “Manisa genelinde taşkınların önüne geçebilmek amacıyla temizlik ve ıslah çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dere yataklarında sorumluluğu bulunan tüm kurum ve kuruluşlarla düzenli olarak toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda geçtiğimiz aylarda başladığımız menfez ihalesi kapsamında 34 mahallede 130 adet prefabrik kutu menfez çalışması yapıldı. Yapılan çalışmalar ile vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntılarını çözüme kavuşturduk, can ve mal güvenliğini sağladık. Amacımız her zaman olduğu gibi dere yataklarına yakın olan yerleşim yerlerinde araç ve yaya geçişlerini sağlıklı hale getirerek, her türlü can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sunabilmek adına çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER