YEREL HABERLER  / KONYA HABERLERİ


Tolga YANIK/KONYA, (DHA)KONYA Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, kentte koronavirüs vaka sayısındaki artışın nedeninin aile ziyaretleri olduğunu söyledi. Dr. Çetin, "Yasaklara uyduk ama annemizi ziyaret etmekten, kardeşlerimizi ziyaret etmekten geri durmadık" dedi.
Konya Tabip Odası Şubesi Başkanı Dr. Eyüp Çetin, kentte koronavirüs vaka sayısındaki artışla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dr. Çetin, "Artışın nedeniyle ilgili arkadaşlarımızla birlikte çok kafa yorduk. Konya'da vaka artışının sebebi, Konya içine kapalı bir toplum. Aile işbirliği, ailelere gidiş-geliş çok fazla. Kendimizi izole edemedik. Yasaklara uyduk ama annemizi ziyaret etmekten, kardeşlerimizi ziyaret etmekten geri durmadık. Sanırım buna bağlı. Orta Anadolu Bölgesi'nin bir özelliği olarak düşünüyorum. Ankara, Konya, Karaman şu an ön planda. Biz bizeyiz mantığı, bizi bu yanlışa sürükledi diye düşünüyorum" dedi. 
SİYASİ POLEMİKLERİN İÇERİSİNE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇEKİLMESİN
Dr. Eyüp Çetin, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin TTB'nin kapatılması yönündeki sözleriyle ilgili olarak da "Pandemi sürecinde sağlık çalışanları, sağlık ordusu olarak çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Bu mücadele döneminde, siyasi polemiklerin içerisine sağlık çalışanlarının çekilmesini arzu etmiyoruz. Tabip Odası Genel Merkezi'nin söylemlerine de  'yönetemiyorsunuz' diyerek, ilişkiyi bitirmeyi doğru bulmadığımız için bu konuda kamuoyuna bir açıklama yaptık" diye konuştu. DHA-Genel Türkiye-Konya Tolga YANIK
2020-09-18 13:05:23


Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER