YEREL HABERLER  / İZMİR HABERLERİ


Hande NAYMAN / İZMİR, (DHA)- BULGARİSTAN'da alınan erken genel seçim kararının ardından bugün, çifte vatandaşlar, İzmir'de sandık başına gitti.
Bulgaristan'da alınan erken genel seçim kararının ardından bugün sandığa gidildi. Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşlar İzmir'in de olduğu 22 ilde kurulacak 166 sandıkta oylarını elektronik ortamda kullanmaya başladı. Bir önceki seçimde Türk vatandaşlarının yoğun oy kullandığı İzmir'in Bornova ilçesindeki Batıçim İlkokulu'nda seçmenler sabah erken saatlerden itibaren sandık başına gitti. Emniyet birimlerinin görevlendirildiği okulda, Bulgaristan Hükümeti tarafından gönderilen heyetin de güvenlik önlemleri aldığı görüldü.
'EN FAZLA OYUN ÇIKTIĞI SANDIKTI'
Sandıkta görev alan vatandaşlardan Bulgaristan göçmeni Fatih Ay, "Bir buçuk yılda dördüncü seçimimizi yaşıyoruz. Umarım bu seçimlerde inşallah Bulgaristan'da Türk partisinin öne çıkmasını, oradaki vatandaşlarımızın daha güzel yaşaması ve refaha kavuşması için biz de saat 07.00'den beri burada çabalıyoruz. Bir önceki Bulgaristan seçimlerinde Türkiye'de en fazla oyun çıktığı sandık bu sandıktı. Bu seçimde o nedenle Bulgaristan Hükümeti önlemleri arttırdı. Oy kullanma işlemimiz devam ediyor. Şu anda kadar yaklaşık 350 oy kullanıldı. Akşama kadar bin oy kullanılır diye tahmin ediyoruz" dedi.
'AKŞAM UYUYAMADIM'
Oy kullanan 82 yaşındaki Nevriye Özgür, "Oyumuzu kullandık. Erken saatlerde geldik. Her seçimde oy kullanırız. Orası bizim vatanımız" diye konuştu.  Sabri Mutlu da "Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin hükümette yer almasını istiyoruz. Bir Türk olarak onları destekliyoruz. Sabah erkenden geldik. Dün akşam uyku uyumadım sabah buraya gelebilmek için. Orası da bizim vatanımız" diye konuştu.
Doğanlar Mahallesi Muhtarı Eyüp Kocatepe de  "Mahalle muhtarı olarak biz de üzerimize düşen görevimize devam ediyoruz. Vatandaşımızın daha rahat ve güvenli oyunu kullanabilmesi için çalışmalarımız devam edecek. Bir önceki seçimde çok yüksek oy çıktı. Bu sene bu nedenle güvenlik tedbirleri arttırıldı" dedi. (DHA)DHA-Genel Türkiye-İzmir Hande NAYMAN
2022-10-02 11:47:18Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İzmir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İzmir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER