YEREL HABERLER  / İZMİR HABERLERİ

İZMİR (AA) - İzmir Barosunun 22 Ekim'de düzenlenecek genel kurulunda Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adına aday olan İlke Erol, yönetim kurulu aday listesini, düzenlenen toplantıyla duyurdu.

İlke Erol, Bornova ilçesindeki Dramalılar Köşkü'nde düzenlenen toplantıda, adalet ve eşitliği savunacaklarının taahhüdünü verdiklerini söyledi.

Yargı bağımsızlığı, avukatlık mesleğinin saygınlığı ve gelişimi konusunda baroların yaptırım gücüne inandığını dile getiren Erol, şunları kaydetti:

"İzmir Barosu, haksızlıklara karşı tavır alan İzmir duruşunu sergileyecektir. Özgür, tam bağımsız, laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin Atatürk'ün hedeflediği modern Türkiye Cumhuriyeti idealinin savunucusu ve uygulayıcısı olarak ilerleyeceğimiz bu yolda İzmir Barosunu sahadan gelen, mesleki sorunlara hakim, çözüm odaklı hizmet anlayışındaki çalışma arkadaşlarımızla ve meslektaşlarımızın katılımları ile yönetmeye hazırız. İzmir'in kurtuluşunun 100. yılında şehrimizin bu konuda da bir kez daha farkını ortaya koyacağına ve bütünleştirici olmak isteyen bir kadın baro başkanına görev vereceğine tüm kalbimle inanıyorum."

İlke Erol'un yönetim kurulu aday listesinin, Melek Özöner, Serdar Yatgak, Saim Akkurt, Hatice Özlem Topdemir, Elif Yıldız, Banu Karakaya, Ümit Kartal, Eray Mutlu, Ömer Faruk Bostancı ve Aslı Özen'den oluştuğu bildirildi.Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İzmir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İzmir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER