FETÖ soruşturması kapsamında kamu görevlilerine yönelik operasyonlar devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan çok sayıda personel hakkında işlem yapılırken, mülki idarecilere yönelik operasyon haberleri gelmeye devam ediyor. İşte görevden alınan kaymakamlar ve görev yaptıkları ilçeler...

EDİRNE'DE 3 VALİ YARDIMCISI VE BİR KAYMAKAM MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, daha önceden görevden uzaklaştırılan 3 vali yardımcısı ve bir kaymakam devlet memurluğundan ihraç edildi.

Resmi Gazete'de yayınlanan OHAL kapsamında, kamu personeline ilişkin alınan tedbirlere dair 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği, Edirne Vali Yardımcıları Salih Altınok, Ahmet Kaya ve Mustafa Serdar Bakır ile Lalapaşa Kaymakamı Faysal Yılmaz, devlet memurluğundan ihraç edildi.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz'daki askeri darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, görevinden uzaklaştırılarak tutuklanan Süloğlu Kaymakamı Numan Altay'ın ismi ise Resmi Gazete'de yayınlanan ihraç listesinde yer almadı. (İHA)

AĞRI'DA İKİ KAYMAKAM SERBEST BIRAKILDI

Ağrıda, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eleşkirt ve Hamur kaymakamları, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü, FETÖ/PDYye yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay ve Hamur Kaymakamı Cüneyt Manisa, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Okay ve Manisa, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (AA)

BİLECİK PAZARYERİ KAYMAKAMI GÖZALTINA ALINDI

Bilecik'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılan Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel, gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, soruşturma çerçevesinde, 1 Ağustos'ta açığa alınan Özdel'in kaymakamlık lojmanında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince arama yapıldı. Arama sonucunda, bilgisayar ve bazı dosyalara el konuldu.

Gözaltına alınan Özdel, sağlık kontrolünün ardından İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. (AA)

DÜZCE CUMAYERİ KAYMAKAMI GÖZALTINA ALINDI

Resmi Gazete'de yayımlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen kamu görevlilerinden Cumayeri Kaymakamı Abdurrahman İçyer (35), gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, 672 sayılı KHK ile görevine son verilen İçyer'in adresinde yapılan aramalarda, bazı belge ve dokümanlara el konuldu.

Aramaların ardından gözaltına alınan İçyer, İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

İçyer'in emniyetteki gözaltı işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. (AA)

SAMSUN SALIPAZARI KAYMAKAMI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonları kapsamında önceki gün açığa alınan Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak, dün gece gözaltına alındıktan sonra bugün Samsun Adliyesi'ne çıkarıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün açığa alınan Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak'ı dün gece gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Kaymakam Çolak, bugün Samsun Adliyesi'ne çıkarıldı. (İHA)

MARDİN'DE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILAN VALİ YARDIMCISI İHRAÇ EDİLDİ

Mardin'de 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırılan Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, ihraç edildi.

Mardin'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmalar çerçevesinde görevden uzaklaştırılan Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edildi. (İHA)

DENİZLİ'NİN ACIPAYAM VE BAKLAN KAYMAKAMLARI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Denizlide Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Acıpayam ve Baklan kaymakamları görevden uzaklaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, 15 Temmuzda FETÖnün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Baklan Kaymakamı Fethi Savranın görevine son verilirken, Acıpayam Kaymakamı Karahan Daştan da açığa alındı.

Öte yandan, Denizlide aynı soruşturma çerçevesinde daha önce açığa alınan Denizli Vali Yardımcıları Tuncay Engin, Mehmet Canoğlu, Alaattin Aktaş ve İsmail Kaygısız, Honaz Kaymakamı Turgut Gülen, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyrunun da görevlerine son verildiği bildirildi. (AA)

AĞRI VE IĞDIR'DA AÇIĞA ALINAN KAYMAKAMLAR GÖZALTINA ALINDI

Ağrı ve Iğdır'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında açığa alınan kaymakamlar gözaltına alındı.

Ağrı ve Iğdır'da Cumhuriyet Başsavcıları tarafından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 31 Ağustos gecesi açığa alınan Ağrı'nın Eleşkirt ve Hamur ilçeleri kaymakamları ile Iğdır'ın Aralık Kaymakamı Hayri Zorlu ile eşi olan Karakoyunlu Kaymakamı Nursan Vural Zorlu dün akşam gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kaymakamların Iğdır ve Ağrı Emniyet müdürlüklerinde alınacak ifadelerinden sonra mahkemeye çıkarılacak. (DHA)

BURSA YENİŞEHİR KAYMAKAMI MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Darbe teşebbüsü sonrası açığa alınan Bursa'nın Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, devlet memurluğundan ihraç edildi.
2 Eylül tarihli Resmi gazetede yayımlanan kanun hükmünde kararname ile meslekten ihraç edilen kaymakamların arasında FETÖ soruşturmasında açığa alınan Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse de bulunuyor. (İHA)

ÇANAKALE'NİN ÇAN VE YENİCE KAYMAKAMLARI GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Çanakkale'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Çan ve Yenice kaymakamları görevlerinden uzaklaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, soruşturma çerçevesinde Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu ile Yenice Kaymakamı Musa Evin görevlerinden alındı.

Kakillioğlu'nun 9 Eylül 2013, Evin'in ise 8 Ağustos 2015'ten bu yana mevcut görevlerini sürdürdükleri öğrenildi. (AA)

DODURGA KAYMAKAMI GÖZALTINA ALINDI

Çorum'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonu kapsamında Dodurga Kaymakamı Muhammed Emin Elmalı gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Emniyet Müdürlüğü ekipleri Dodurga kaymakamlığı ve Elmalı'nın evinde arama yaptı. Gözaltına alınan Elmalı'nın adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor. (IHA)

BAYBURT'TA GÖREVLİ İKİ VALİ YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Bayburt'ta 2 vali yardımcısı görevden uzaklaştırıldı.

AA muhabirinin yetkililerden edindiği bilgiye göre, FETÖ darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, Bayburt'ta görevli bulunan iki vali yardımcısı, İçişleri Bakanlığınca görevden alındı.

Bakanlığın görevden uzaklaştırılma kararı, Bayburt Valiliğince, vali yardımcılarına tebliğ edildi. (AA)

AYDIN KARPUZLU KAYMAKAMI AÇIĞA ALINDI

Aydın'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Karpuzlu Kaymakamı açığa alındı.

Alınan bilgiye göre, Karpuzlu Kaymakamı Durdu Yusuf Arık, İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırıldı.

Aydın Vali Yardımcıları İbrahim Ballı, Necdet Türker ve İbrahim Yurdakul ile Karacasu Kaymakamı Yavuz Gül de görevlerinden alınmış, soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. (AA)

YALOVA'NIN ÇINARCIK KAYMAKAMI GÖZALTINA ALINDI

Yalova'nın Çınarcık İlçesi Kaymakamı Cafer Sarılı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu kapsamında gözaltına alındı.

Yalova'daki soruşturma kapsamında daha önce görevden uzaklaştırılan Çınarcık Kaymakamı Cafer Sarılı gözaltına alındı. Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada Sarılı, Çınarcık'taki evinde gözaltına alındı. Sarılı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. (DHA)

ÇANKIRI ELDİVAN KAYMAKAMI İNALTEKİN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Çankırı'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Eldivan Kaymakamı Sinan İnaltekin açığa alındı.

Alınan bilgiye göre, darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Eldivan Kaymakamı İnaltekin, İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırıldı.

İnaltekin, vali yardımcılarının daha önce görevden alınması nedeniyle vali yardımcı vekilliği görevini de yürütüyordu.

Çankırı'da daha önce 2 vali yardımcısı ile Bayramören ve Orta Kaymakamları da açığa alınmıştı. Öte yandan Orta Kaymakamı, 9 Aralık 2016'da görevine iade edildi. (AA)

AĞRI'NIN ELEŞKİRT VE HAMUR KAYMAKAMLARI AÇIĞA ALINDI

Ağrı'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, kentte görevli 2 kaymakam açığa alındı.

Alınan bilgiye göre, kentte FETÖ yapılanmasının ortaya çıkartılması ve örgütle irtibatlı kişilerin saptanması amacıyla Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca adli yönden, bazı kurumlarca da idari yönden başlatılan soruşturmalar sürüyor.

Soruşturmalar çerçevesinde, Eleşkirt Kaymakamı Abdulkadir Okay ve Hamur Kaymakamı Cüneyt Manisa açığa alındı. (AA)

BURDUR'DA GÖLHİSAR VE ÇELTİKÇİ KAYMAKAMI AÇIĞA ALINDI

Burdur'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 2 kaymakam görevden uzaklaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ soruşturma kapsamında, Gölhisar Kaymakamı Muhammet Yasin Kırcı ve Çeltikçi Kaymakamı Ahmet Tahsin Onat, açığa alındı. (AA)

SİVAS ZARA VE KAYSERİ YAHYALI KAYMAKAMI AÇIĞA ALINDI

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Kaymakamı Metin Esen ile Sivas'ın Zara ilçesi Kaymakamı Fehmi Likoğlu açığa alındı.

İki yıldır Yahyalı'da görev yapan Esen'in yerine, Develi Kaymakamı Murat Duru vekalet edecek.

Açığa alınan Zara Kaymakamı Likoğlu'nun yerine ise İmranlı Kaymakamı İshak Çınar'ın vekalet edeceği öğrenildi. (AA)

KARAMAN SARIVELİLER İLÇE KAYMAKAMI AÇIĞA ALINDI

Karaman'ın Sarıveliler İlçe Kaymakamı Ali Öner FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından sürdürülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Sarıveliler İlçe Kaymakamı Ali Öner'in dün akşam saatlerinde açığa alındığı öğrenildi. Kaymakam Ali Öner ile ilgili soruşturma ve incelemenin sürdüğü belirtildi. (İHA)

 

 

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!