Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşma kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen 140 Yargıtay üyesinin isimleri belli oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen Yargıtay üyelerine yönelik gözaltı ve arama işlemleri sürüyor.

Aralarında, terörle ilgili suçlara bakmakla görevli 9. Ceza Dairesi'nin eski başkan ve üyeleri, eski Genel Sekreter Aydın Boşgelmez ile kozmik odada arama yapan Kadir Kayan'ın da bulunduğu 140 üyenin isimleri şöyle:

Ahmet Kütük 1. Hukuk Dairesi (H.D) Üyesi, Nurettin Türkmen 1.H.D.Üyesi, Sami Sezai Ural 1.H.D.Üyesi, İlyas Altan 2.H.D. Üyesi, Yahya Memiş 2.H.D.Üyesi, Yusuf Memiş 3.H.D.Üyesi, Mine Kaya 3.H.D.Üyesi, Özcan Avcı 5. H.D.Üyesi, Osman Yurdakul 5.H.D.Üyesi, Salih Özaykut 5. H.D.Üyesi, Mahmut Kış 5.H.D.Üyesi, İrfan Vural 6.H.D.Üyesi, Ali Eryılmaz 6.H.D.Üyesi, Ali Akın 6.H.D.Üyesi, Reşat Taşdelen 7.H.D.Üyesi, İbrahim Kır 7.H.D.Üyesi, Selahittin Atalay 8.H.D.Üyesi, Mustafa Ateş 8.H.D.Üyesi, Coşkun Demir 9.H.D.Üyesi, Mustafa Kemal Tepedelen 9.H.D.Üyesi, İsmail İnceoğlu 9.H.D.Üyesi, Sefa Mermerci 9.H.D.Üyesi, Türkşen Akdamar 10.H.D.Üyesi, Süleyman Köksal 11.H.D.Üyesi, Gültekin Dinç 11.H.D.Üyesi, Mehmet Uslu 12.H.D.Üyesi, Ayhan Doğan 12.H.D.Üyesi, Zafer Turanlı 12.H.D.Üyesi, Mehmet Kasım Tunç 13.H.D.Üyesi, Candaş İlgün 13.H.D.Üyesi, Nuri Güleç 13.H.D.Üyesi, Necmi Özer 13.H.D.Üyesi, Ali Sezgin 14.H.D.Başkanı, Yılmaz Tosun 14.H.D.Üyesi, Ali Şahin 14.H.D.Üyesi, İrfan Doğan 14.H.D.Üyesi, İbrahim Kurt 15.H.D.Üyesi, Ferudun Aydın 15.H.D.Üyesi, Hüseyin Kulaç 16.H.D.Üyesi, Halit Kıvrıl 16.H.D.Üyesi, Saliha Nuran Canpolat 17.H.D.Üyesi, Süleyman Kul 17.H.D.Üyesi, Hüseyin Güngör Babacan 18.H.D.Üyesi, Oktay Acu 18.H.D.Üyesi, Zekeriya Yılmaz 20.H.D.Üyesi, Önder Aytaç 20.H.D.Üyesi, Ali Yıldız 20.H.D.Üyesi, Bilal Köseoğlu 20.H.D.Üyesi, Ayşe Serpil Altıntaş 20.H.D.Üyesi, Mustafa Akkuş 21.H.D.Üyesi, Ali Kaya 21.H.D.Üyesi, Halil Yılmaz 21.H.D.Üyesi, Mehmet Arı 22.H.D.Üyesi, Ahmet Taşkın 22.H.D.Üyesi, Mustafa Yılmazel 22.H.D.Üyesi, Kuddusi Celalettin Esen 23.H.D.Üyesi, Salih Çelik 23.H.D.Üyesi, Günal Akyol 23.H.D.Üyesi.

Mehmet Vehip Ekinci 1. Ceza Dairesi (C.D) Üyesi, Dursun Altınöz 1. C.D Üyesi, Hüseyin Yıldırım 2.C.D.Üyesi, Hüseyin Karagöl 2.C.D.Üyesi, Aydın Boşgelmez 2.C.D.Üyesi, Mustafa Sarıçam 2.C.D.Üyesi, Muzaffer Karadağ 3.C.D.Üyesi, Abdi Cengiz 3.C.D.Üyesi, Zülfükar Tekirdağ 3.C.D.Üyesi, Ramazan Bayrak 4.C.D.Üyesi, Dursun Murat Cevher 4.C.D.Üyesi, Nazmi Dere 4.C.D.Üyesi, Necati Meran 4.C.D.Üyesi, Mehmet Kaya 4.C.D.Üyesi, Ali Alçık 4.C.D.Üyesi, Muhammet Güney 5.C.D.Üyesi, İlhan Kaya 6.C.D.Üyesi, Hamza Yaman 6.C.D.Üyesi, Ali Sancar 6.C.D.Üyesi, İdris Asan 6.C.D.Üyesi, Kadir Kayan 7.C.D.Üyesi, Turgut Emiroğlu 7.C.D.Üyesi, Ahmet Kiriş 7.C.D.Üyesi, Cumhur Özer 8.C.D.Üyesi, Mustafa Akarsu 8.C.D.Üyesi, Abdurrahman Kavun 8.C.D.Üyesi, Resul Çakır 8.C.D.Üyesi, Hüseyin Çolak 9.C.D.Üyesi, Mehmet Özkan 9.C.D.Üyesi, Şuayip Şen 9.C.D.Üyesi, Refik Sarıoğlu 9.C.D.Üyesi, İbrahim Tufan Ataman 10.C.D.Üyesi, Hüseyin Sarıömeroğlu 10.C.D.Üyesi, Mustafa Simavlı 10.C.D.Üyesi, Mustafa Kılıç 11.C.D.Üyesi, Bilal Karadağ 11.C.D.Üyesi, İlyas Şahin 11.C.D.Üyesi, Sedat Bakıcı 12.C.D.Üyesi, Mustafa Albayrak 12.C.D.Üyesi, İsmail Ergün 12.C.D.Üyesi, Ali Yağcı 12.C.D.Üyesi, Mehmet Murat Yönder 12.C.D.Üyesi, Ahmet Karadavut 13.C.D.Üyesi, Mehmet Murat Ferat 13.C.D.Üyesi, Zihni Doğan 13.C.D.Üyesi, Mustafa Haluk Baydilli 13.C.D.Üyesi, Yusuf Ziya Arıcan 13.C.D.Üyesi, Ekrem Ertuğrul 14.C.D.Üyesi, Kenan Karabeyeser 14.C.D.Üyesi, Mesut Kundakçı 14.C.D.Üyesi, İbrahim Zengin 14.C.D.Üyesi, Kamuran Çokal 14.C.D.Üyesi, Mahmut Akkoyun 15.C.D.Üyesi, Mehmet Aydoğdu 15.C.D.Üyesi, Mehmet Ali Demirezici 15.C.D.Üyesi, Ömür Borazan 15.C.D.Üyesi, Erdal Noyan 17.C.D.Üyesi, Nazmi Çatak 17.C.D.Üyesi, Salih Sönmez 17.C.D.Üyesi, Arif Bekler 17.C.D.Üyesi, Mehmet Şahin 18.C.D.Üyesi, Eray Gürtekin 18.C.D.Üyesi, Hacı Osman Kaya 18.C.D.Üyesi, İsmail Köse 19.C.D.Üyesi, Bekir Özenir 19.C.D.Üyesi, Süleyman Pehlivan 19.C.D.Üyesi, Hüsamettin Uğur 19.C.D.Üyesi, Hakkı Torlak 20.C.D.Üyesi, Fikriye Şentürk 20.C.D.Üyesi, Esabil Saylak 20.C.D.Üyesi, Zekeriya Erdoğan 20.C.D.Üyesi, Muzaffer Özdemir 21.C.D.Üyesi, Mesut Budak 21.C.D.Üyesi, Ahmet Turan Doğan 21.C.D.Üyesi, İlhami Dal 22.C.D.Üyesi, Ahmet Cengiz 22.C.D.Üyesi, Mehmet Sait Demiröz 22.C.D.Üyesi, Muharrem Karayol 22.C.D.Üyesi, Çetin Şen 23.C.D.Üyesi, Ahmet Toker 23.C.D.Üyesi, Mustafa Erdoğan 23.C.D.Üyesi, Kadir Altınışık 23.C.D.Üyesi

AA

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları'nı ve Gizlilik Sözleşmesi'ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

BU EKRANI KAPATMAK İÇİN TIKLAYIN!
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(1)
* Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!