KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Donald Trump

14 Haziran 1946 yılında ABD'nin New York şehrinde dünyaya gelen Donald Trump, 14 yaşındayken eğitimdeki kötü ilerleyişi nedeniyle liseyi bırakmak zorunda kaldı. Diğer bir seçenek olarak askeri akademiye geçiş yapan Trump, 1968 yılından sonra Pennsylvania Wharton İnstitute'de işletme eğitimi aldı. Emlakçılık ve yapı inşaa işleriyle meşgul babasının yanında küçük işlere bakan Donald, aynı zamanda işadamı Frederick Trump'ın torunu, yine işadamı olan Fred Trump'ın oğludur.

Toplam 4 kardeşi bulunan Trump, 3 evlilik geçirmiştir. Yaptığı evliliklerden toplam 5 çocuğu bulunmaktadır.

Donald Trump Haberleri

 • Trump'tan Biden'a geçmiş olsun mesajı

  Dünya, 20 Haziran 2022

  Trump'tan Biden'a geçmiş olsun mesajı

  Eski ABD Başkanı Trump, cumartesi günü bisikletten düşen ABD Başkanı Biden'a geçmiş olsun dileğinde bulundu. Trump, "Umarım iyidir, sert bir düşüştü." ifadelerini kullandı

 • Donald Trump: Kongre baskını davası tam bir düzmece

  BBC, 14 Haziran 2022

  Donald Trump: Kongre baskını davası tam bir düzmece

  ABD'nin eski başkanı Donald Trump, 6 Ocak 2021'de düzenlenen Kongre baskınıyla ilgili Temsilciler Meclisi bünyesinde yapılan davayı tam bir düzmece olarak nitelendirdi.

 • Trump ve çocukları mahkemede ifade verecek

  Dünya, 09 Haziran 2022

  Trump ve çocukları mahkemede ifade verecek

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, aynı ismi taşıyan oğlu ve kızı Ivanka Trump ile New York Başsavcılığına gelecek aydan itibaren ifade vermek üzere anlaşmaya vardığı açıklandı.

  Mahkemeden Trump'ın itirazına ret: İfade verecek

  Dünya, 26 Mayıs 2022

  Mahkemeden Trump'ın itirazına ret: İfade verecek

  New York Temyiz Mahkemesi, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın mahkeme celbinin siyasi amaçlı bir soruşturmanın parçası olduğu yönündeki iddialarını oy birliğiyle reddetti, "ifade vermesi gerektiğine" hükmetti.

  "Putin Trump'a sürekli açıklama yapmak zorunda kalıyordu"

  Dünya, 20 Mayıs 2022

  "Putin Trump'a sürekli açıklama yapmak zorunda kalıyordu"

  Eski Beyaz Saray yetkilisi Hill, Rusya Devlet Başkanı Putin'in Eski ABD Başkanı Trump ile görüşmelerinde "sürekli bir şeyler açıklamak zorunda kaldığını" öne sürdü

 • Trump yeniden aday olacak mı?

  Dünya, 16 Mayıs 2022

  Trump yeniden aday olacak mı?

  ABD Eski Başkanı eşi Donald Trump'ın görevden ayrılmasından bu yana gerçekleştirdiği ilk röportajda Melania Trump, eşinin Beyaz Saray'da ikinci dönem için aday olabileceğini ima etti.

 • Elon Musk, Donald Trump'ın Twitter yasağını kaldıracak

  Teknoloji, 10 Mayıs 2022

  Elon Musk, Donald Trump'ın Twitter yasağını kaldıracak

  Sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için geçtiğimiz günlerde anlaşmaya varan Elon Musk, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Twitter’daki yasağını kaldıracağını belirterek, söz konusu yasağı "ahlaki olarak yanlış ve tamamen gereksiz" olarak nitelendirdi

 • "Trump Meksika'ya füze atmayı önerdi" iddiası

  Dünya, 08 Mayıs 2022

  "Trump Meksika'ya füze atmayı önerdi" iddiası

  Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde Savunma Bakanlığı yapan Mark Esper, Trump'ın Meksika'daki uyuşturucu kartellerine ait laboratuvarları yok etmek için füze saldırısı düzenlemeyi önerdiğini öne sürdü.

  Donald Trump'tan Mehmet Öz'e destek

  Dünya, 07 Mayıs 2022

  Donald Trump'tan Mehmet Öz'e destek

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD Senatosuna Cumhuriyetçi partiden aday olan dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’e destek için Pennsylvania'da düzenlenen mitinge katıldı

  Günlük 10 bin dolar ceza sonrası Trump'ın avukatı mahkemede

  Dünya, 29 Nisan 2022

  Günlük 10 bin dolar ceza sonrası Trump'ın avukatı mahkemede

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatı Alina Habba, Başsavcının istediği belgeleri vermediği konusundaki itirazıyla ilgili mahkemede yeminli ifade vererek müvekkilinin günlük 10 bin dolar ceza ödememesi gerektiğini savundu.

 • Trump'ın 'çok tehlikeli' meyve korkusu

  Dünya, 29 Nisan 2022

  Trump'ın 'çok tehlikeli' meyve korkusu

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2015 seçim mitinginde kendisinin güvenlik görevlileri tarafından saldırıya uğradığını iddia eden bir grup protestocu tarafından açılan davada konuştu. Trump, protestocuların "tehlikeli" meyveler atabileceğini ve bunun ölümcül olmasından korktuğu söyledi.

 • Trump geri döndü!

  Dünya, 29 Nisan 2022

  Trump geri döndü!

  ABD eski başkanı Donald Trump, 6 Ocak Kongre Baskını sonrasında Twitter yönetimi tarafından hesabının askıya alınmasının ardından kurduğu sosyal medya platformu Truth Social'dan ilk mesajını paylaştı. Trump'ın bu ilk paylaşımını 40 dakikada 40 bin kişi beğendi.

 • Trump'a mahkemeden 'günde 10 bin dolar' ceza

  Dünya, 25 Nisan 2022

  Trump'a mahkemeden 'günde 10 bin dolar' ceza

  ABD’nin eski başkanı Donald Trump, mahkeme celbine cevap vermediği gerekçesiyle mahkeme gerekliliklerini yerine getirene kadar günde 10 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

  Trump: ABD çok kötü durumda

  Dünya, 14 Şubat 2022

  Trump: ABD çok kötü durumda

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin Afganistan'dan başarısız bir şekilde çekildiğini belirterek bunun Rusya Devlet Başkanı Putin'i Ukrayna konusunda cesaretlendirdiğini söyledi. Trump, "Şu anda gerçekten kötü bir durumdayız" dedi.

  Donald Trump'tan Mehmet Öz'e destek

  Dünya, 10 Nisan 2022

  Donald Trump'tan Mehmet Öz'e destek

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD Senatosuna aday olan dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün adaylığına destek vereceğini duyurdu.

 • Trump'ın sosyal medya platformu nasıl bir 'felakete' dönüştü?

  BBC, 04 Nisan 2022

  Trump'ın sosyal medya platformu nasıl bir 'felakete' dönüştü?

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın "sosyal medya devlerine meydan okumak" amacıyla kurduğu Truth Social, 21 Şubat'ta kullanıma açıldı. Ancak aradan geçen altı haftada uygulamaya dair sorunlar çözülemezken, yaklaşık 1,5 milyon kişi uygulamayı kullanabilmek üzere sırada bekliyor.

 • Orbân'dan seçim için Trump'tan destek talebi!

  Dünya, 11 Şubat 2022

  Orbân'dan seçim için Trump'tan destek talebi!

  Macaristan Başbakanı Viktor Orbân seçim kampanyasını hızlandırmak için eski ABD Başkanı Donald Trump'ı ülkesine davet etti. 12 yıldır görevde olan Orbân'ın koltuğu kaybetme ihtimaline karşı böyle bir adım atıldığı belirtildi.

 • Donald Trump'tan Demokratlara dava

  Dünya, 24 Mart 2022

  Donald Trump'tan Demokratlara dava

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendisini 2016 başkanlık seçimlerinde Rusya ile "gizli anlaşma" yapmakla suçlayan dönemin başkan adayı Hillary Clinton, Ulusal Demokrat Komitesi, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ve bir dizi Demokrat isme dava açtı.

  Trump'tan Putin konusunda geri adım: O çok değişti

  Dünya, 19 Mart 2022

  Trump'tan Putin konusunda geri adım: O çok değişti

  Rusya Devlet Başkanı Putin'in Ukrayna sınırına asker yığdığı dönemde taktiğini 'dahice' olarak değerlendiren Eski ABD Başkanı Trump geri adım attı. Trump Putin için "O çok değişti" dedi.