KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Donald Trump

14 Haziran 1946 yılında ABD'nin New York şehrinde dünyaya gelen Donald Trump, 14 yaşındayken eğitimdeki kötü ilerleyişi nedeniyle liseyi bırakmak zorunda kaldı. Diğer bir seçenek olarak askeri akademiye geçiş yapan Trump, 1968 yılından sonra Pennsylvania Wharton İnstitute'de işletme eğitimi aldı. Emlakçılık ve yapı inşaa işleriyle meşgul babasının yanında küçük işlere bakan Donald, aynı zamanda işadamı Frederick Trump'ın torunu, yine işadamı olan Fred Trump'ın oğludur.

Toplam 4 kardeşi bulunan Trump, 3 evlilik geçirmiştir. Yaptığı evliliklerden toplam 5 çocuğu bulunmaktadır.

Donald Trump Haberleri

 • Kremlin'in gizli Trump dosyası sızdı!

  Dünya, 16 Temmuz 2021

  Kremlin'in gizli Trump dosyası sızdı!

  İngiliz The Guardian gazetesi, Kremlin'den sızan ABD eski Başkanı Donald Trump'a ait gizli belgeleri paylaştı. Belgelerde, Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2016 seçimleri Trump'ı desteklediği, "akli dengesi yerinde olmayan, dengesiz birey" Trump'ın istihbarat birimleri tarafından takip edildiği iddia edildi

 • Trump'ın Hitler'i övdüğü iddia edildi!

  Dünya, 08 Temmuz 2021

  Trump'ın Hitler'i övdüğü iddia edildi!

  İngiliz The Guardian gazetesinden yer alan haberde, ABD eski Başkanı Donald Trump'ın, 2018 yılında 1. Dünya Savaşı'nın bitiminin 100. yıl dönümü için gittiği Avrupa'da ziyaretinde Adolf Hitler için "çok fazla iyi şeyler de yaptı" dediği öne sürüldü

 • Trump, Facebook, Twitter ve Google'ı mahkemeye veriyor

  Dünya, 07 Temmuz 2021

  Trump, Facebook, Twitter ve Google'ı mahkemeye veriyor

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak'taki kongre baskınından sonra kendisine sansür uyguladığı gerekçesiyle Facebook, Twitter ve YouTube'un sahibi Google şirketlerine dava açacağını duyurdu.

  Trump'ın baş muhasebecisi vergi kaçakçılığından hakim karşısında

  Dünya, 02 Temmuz 2021

  Trump'ın baş muhasebecisi vergi kaçakçılığından hakim karşısında

  Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın şirketi ile baş muhasebe müdürü (CFO) Allen Weisselberg hakkında, iş kayıtlarında tahrif, sahtecilik, vergi dolandırıcılığı gibi 15 ayrı suçlamadan dava açıldı.

  Trump sahalara döndü: Amerika'yı geri alacağız!

  Dünya, 27 Haziran 2021

  Trump sahalara döndü: Amerika'yı geri alacağız!

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra ilk mitingini düzenledi. Seçimde oyların sayılmasıyla ilgili iddialara yer veren, Başkan Joe Biden ve Demokrat Partiyi eleştiren Trump, "Meclisi, Senatoyu ve Amerika'yı geri alacağız. Bunu yakında yapacağız." dedi.

 • Donald Trump hakkında 'sarsıcı' iddia

  Dünya, 21 Haziran 2021

  Donald Trump hakkında 'sarsıcı' iddia

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ilk günlerinde virüse yakalanan kişileri, Küba'nın Guantanamo Körfezi'nde bulunan askeri üsteki hapishaneye göndermek istediği öne sürüldü.

 • Trump ortaya çıktı: Biden'a ve Çin'e yüklendi!

  Dünya, 06 Haziran 2021

  Trump ortaya çıktı: Biden'a ve Çin'e yüklendi!

  ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, aylar sonra yaptığı konuşmada ABD Başkanı Joe Biden yönetimini eleştirerek, "Ülkemizin gözlerimizin önünde yok olduğunu görüyoruz" dedi. Çin'i koronavirüs salgını sebebiyle sorumlu tutmaya devam eden Trump, Çin'in dünyaya 10 trilyon dolar tazminat ödemesi gerektiğini söyledi

 • Yasak kalktı!

  Teknoloji, 26 Mayıs 2021

  Yasak kalktı!

  ABD, Xiaomi’ye yönelik olarak uygulanan tüm kısıtlamaları kaldırdı. Xiaomi Corporation Başkanı Lei Jun, ““ABD Bölge Mahkemesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde ABD Savunma Bakanlığı'nın 14 Ocak 2021 tarihinde Xiaomi'yi ‘Komünist Çin Askeri Şirketi’ olarak belirlemesini iptal eden kesinleşmiş kararını yayınladı” dedi.

  Kara listeden çıkarılacak!

  Teknoloji, 12 Mayıs 2021

  Kara listeden çıkarılacak!

  ABD’nin Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi'yi yasaklı şirketler listesinden çıkaracağı belirtildi. Mahkeme tutanaklarına göre taraflar, davaya konu olan sorunlarını aralarında çözmek üzere anlaştı.

  Trump'ın Twitter'a 'her yolu' kapalı

  Dünya, 07 Mayıs 2021

  Trump'ın Twitter'a 'her yolu' kapalı

  Sosyal medya platformu Twitter, daha önce hesabını kapattığı ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın yaptığı açıklamaları yayımlayan bir hesabı askıya aldı.

 • Facebook'tan Trump'a kötü haber

  Dünya, 05 Mayıs 2021

  Facebook'tan Trump'a kötü haber

  ABD merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını kapalı tutmaya yönelik politikasına bir süre daha devam edeceğini duyurdu.

 • Trump'ın avukatının evinde arama yapıldı!

  Dünya, 29 Nisan 2021

  Trump'ın avukatının evinde arama yapıldı!

  ABD eski başkanı Donald Trump'ın şahsi avukatı Rudy Giuliani'nin New York'ta bulunan evinin federal ajanlar tarafından arandığı belirtildi.

 • Trump'tan Biden'a Rusya ve Çin eleştirisi!

  Dünya, 20 Nisan 2021

  Trump'tan Biden'a Rusya ve Çin eleştirisi!

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Joe Biden'ın Çin ile Rusya'yı birbirine yaklaştırdığını ve bunun ABD için "olabilecek en kötü şey" olduğunu savundu.

  ABD Dışişleri Bakanı'ndan Filistin açıklaması

  Dünya, 07 Nisan 2021

  ABD Dışişleri Bakanı'ndan Filistin açıklaması

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Donald Trump döneminde askıya alınan Filistin yardımlarını yeniden başlatmayı planladıklarını açıkladı.

  Anket: ABD'de göçmen krizinin sorumlusu Biden

  Dünya, 06 Nisan 2021

  Anket: ABD'de göçmen krizinin sorumlusu Biden

  ABD'de yapılan anket, Amerikalıların Meksika sınırındaki göçmen yoğunluğunun sorumlusu olarak eski ABD Başkanı Donald Trump'tan çok yeni Başkan Joe Biden'ı gördüklerini ortaya koydu.

 • İtalyan restoran sahibine Trump yaptırımı

  Dünya, 04 Nisan 2021

  İtalyan restoran sahibine Trump yaptırımı

  İtalya'da pizza restoranı sahibi Alessandro Bazzoni, isim benzerliği nedeniyle ABD eski Başkanı Donald Trump'ın Venezuela'ya uyguladığı yaptırım listesinde yer aldı. Hesapları dondurulan Bazzoni, 3 aylık çalışmanın sonunda yanlışlığı düzelttirdi.

 • Trump'tan boykot çağrısı!

  Dünya, 03 Nisan 2021

  Trump'tan boykot çağrısı!

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, seçimlerde oy kullanma şartlarının sıkılaştırılması yönünde alınan karardan dolayı "All-Star" maçlarını Georgia eyaletinden başka bir yerde yapma kararı alan Amerikan Beyzbol Ligini (MLB) boykot etme çağrısında bulundu

 • Facebook, Donald Trump'ın sesine de yasak getirdi

  BBC, 01 Nisan 2021

  Facebook, Donald Trump'ın sesine de yasak getirdi

  Gelini Lara Trump, eski ABD Başkanı Donald Trump'la yaptığı röportajı Facebook'ta paylaştı. Facebook, Trump'ın sesini yayımlamama kararı aldığını açıklayarak paylaşımı platformdan kaldırdı.

  Trump düğünde ortaya çıktı: Beni özlemediniz mi?

  Dünya, 30 Mart 2021

  Trump düğünde ortaya çıktı: Beni özlemediniz mi?

  Katıldığı bir düğünde mikrofonu eline alıp, ABD Başkanı Joe Biden'ın politikalarını eleştiren, ABD'nin 45 Başkanı Donald Trump misafirlere "Beni özlemediniz mi?" diye sordu. Öte yandan sosyal medya hesaplarını kapatılan Trump'ın resmi sitesi yayına girdi