YEREL HABERLER  / BURSA HABERLERİ

Gürsu Belediyesi, öğrencilerin beklentilerine göre yeni hizmetleri hayata geçirecek.
Gürsu Belediyesi’nce “Öğrencilerimizin yükünü paylaşıyoruz” sloganıyla başlatılan uygulama kapsamında öğrenciler, form doldurarak taleplerini belediyeye bildirebilecek. Öğrenciler, Gürsu Belediyesi sosyal medya hesaplarından da duyurulan ve ilçedeki tüm okullara dağıtılacak olan broşürdeki karekodla, telefondan ya da www.gursu.bel.tr/egitim adresinden forma ulaşarak, her türlü istek ve beklentilerini belediyeye iletebilecek.
Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirerek, ülkemizin dijital değişim ve dönüşüm sürecine, değişen eğitim süreçlerine uyum sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla başlattık bu uygulamayı. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın ve gençlerimizin, eski nesillerimizin yetişme alışkanlıklarından farklı olarak, icat çıkaran, dünya gençliğiyle bütünleşmiş, gelenekten geleceğe yönelik bir bakış açısıyla gelişmesi için onlara imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Başlattığımız bu uygulamayla, tüm öğrencilerimizin bize taleplerini bildirmelerini bekliyoruz” dedi.
Uygulama kapsamında, dijital cafe, espor merkezi, YKS kursları, internet desteği, Robotik Kodlama Eğitim Atölyesi (STEAM), kırtasiye desteği, kültür turları, beslenme çantası, gençlik ve çocuk meclisleri, kıyafet desteği, uyuşturucu ile mücadele, spor malzeme desteği, lise sonlara mobil internet paketi, yazılım eğitimleri, futbolvoleybol ligleri, tablet desteği, Eurodesk Avrupa fırsatları, sosyal medya eğitimleri, sıcak ballı süt dağıtımı, drone eğitimleri” konu başlıklarında gelen talepler verilecek hizmetlerle karşılanacak.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Bursa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bursa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER