28 MART 2020
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

EğitimBirSen Adana Şubesi tarafından düzenlenen ve kuruluşundan bu yana görev yapmış başkan ve yöneticilerle şimdiki yönetici ve EğitimBirSen üyelerini bir araya getiren 28. Yıl Vefa Buluşması duygusal anlara sahne oldu.
EğitimBirSen Adana Şube Sekreteri Mustafa Sarıgeçili’nin sunuculuğunu yaptığı program Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi
EğitimBirSen üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği program akşam yemeğinin ardından Kur’anı Kerim okunmasıyla başladı. EğitimBirSen Adana Şubesi Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Kemal Kara’nın hazırladığı sinevizyon gösterimi sırasında sendikanın ilk karar defteri ve kurucularının isimlerinin yer aldığı görüntüler ekrana yansıyınca salonda duygusal anlar yaşadı.
Sinevizyon gösteriminin ardından önceki dönemlerde EğitimBirSen Şube Başkanlığı yapan Necdet Öner, Seyfullah Utku Sarıaslan ve Mustafa Yakar ile EğitimBirSen 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Benli salondakilere hitap etti.
Daha sonra 3 dönemdir EğitimBirSen Adana Şube Başkanlığı görevini sürdüren mevcut Başkan Mehmet Sezer bir konuşma yaparak vefanın öneminden bahsetti.
Bugüne kadar görev yapmış tüm şube başkanlarını ve kurucular kurulu üyelerini bizzat arayarak programa davet ettiğini ifade eden Başkan Sezer, "Bu bizim vefamızdır. Bu vefayı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Bu davaya hizmet etmiş kişileri başımızın üstünde taşımaya devam edeceğiz. Onlarla istişarelerimizi sürdüreceğiz" dedi.
EğitimBirSen’in alışılmış sendikacılığın dışında bir dava örgütü olduğunu ifade eden Sezer, "Kırmadan, dökmeden, yakmadan, yıkmadan, asla pes etmeden, vazgeçmeden hep daha iyisini düşleyerek yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Sezer, konuşmasında başta EğitimBirSen’in kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan olmak üzere sendikaya hizmet etmiş ve ebediyete irtihal etmiş insanları da rahmetle andı.
Sezer, konuşmasının ardından eski başkanlara plaket takdim ederken, sendikanın Adana Şubesi Kurucular Kurulunda yer alan isimlere de günün anısına birer tablo hediye etti.
28. Yıl Vefa Buluşması’na EğitimBirSen ve MemurSen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, il ve ilçe yöneticileri, eski başkanlar Necdet Öner, Seyfullah Utku Sarıaslan, Mustafa Yakar, Mehmet Benli, ilk kurucular kurulu üyeleri; Rufat Tunç, Beyali Özli, Recai Ardıç, Fikret Yılmaz, Mehmet Vehbi Topal, Mustafa Çeker ve çok sayıda EğitimBirSen üyesi katıldı.
Vefa Buluşmasının ardından Başkan Mehmet Sezer ve EğitimBirSen Adana Teşkilatı, Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin tüm illerinden şube başkanları, yönetim kurulları, üniversite ve ilçe temsilcilerinin iştiraki gerçekleştirilen 15. Türkiye Buluşması’na katıldı.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER