26 MART 2020
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

Adana emniyeti, Siber ve Toplum Desteklik Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekiplerinden oluşan bir tim kurarak okul okul gezip öğrencileri sosyal medyanın zararlarına karşı uyarıyor.
Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş son dönemlerde sosyal medya üzerinden özellikle öğrencilerin mağdur edilmesi üzerine Siber ve TDP Şube Müdürlüğü ekiplerine, okul okul gezerek öğrencilere sosyal medyanın doğru kullanımı ve zararlarının anlatılması talimatı verdi. Bunun üzerine TDP ve Siber ekiplerinin kurulan "sosyal medya" timi harekete geçip okul okul bilgilendirme toplantıları yapmaya başladı.
Polis Adana'daki birçok okulu gezerek burada toplantılar düzenleyerek öğrencileri sosyal medyaya karşı uyardı. Polis öğrencilere özellikle sosyal medyada kişisel bilgilerin tamamen yazılmaması gerektiğini, yazıldığı takdirde kimlik numarası, isimsoy isim, telefon numarasını hem dolandırıcıların, hem teröristlerin hem de kötü niyetli insanların alıp onları kullandığını söyledi. Polis öğrencilere sosyal medyada duydukları her şeye de inanmamaları gerektiğini, sosyal medyada verilen bir bilgiyi mutlaka teyit etmeleri gerektiğini, çünkü daha önce yaşanan toplumsal olayların sosyal medyadan yayılan yalan bilgiler nedeniyle çok büyüdüğünü söyledi. Ayrıca sosyal medyada özellikle kız çocuklarının fotoğraflarını herkese açık bir şekilde yayınlamaması gerektiğini kötü niyetli insanların bu fotoğrafları alıp başka amaçla kullanabileceğini söyledi. Polis ayrıca internet üzerinden yayılan ve birçok intiharlara neden olan oyunlardan da uzak durmalara gerektiği konusunda uyarıda bulundu. "Sosyal medyada her gördüğün doğru değildir, inanma" sloganıyla düzenlenen eğitimleri polisin yıl sonuna kadar sürdürüp bütün okullara ulaşacağı öğrenildi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER