07 ARALIK 2019
YEREL HABERLER  / ADANA HABERLERİ

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ve ASKİ Genel Kurulu toplantısında “sıkma” polemiği yaşandı.
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Zeydan Karalar, katipler Cemal Demirdağ ve Furkan Bozkurt başkanlığında açıldı.
Meclis gündeminde bulunan 2 madde komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edilirken Başkan Karalar diğer maddelerin görüşülmesini bir sonraki oturumda görüşmek üzere oturumu kapattı.
Daha sonra ASKİ Genel Kuruluna geçildi.
ASKİ’nin gündeminde bulunan 2 madde ilgili komisyona havale edildi.
Başkan Zeydan Karalar'a ASKİ Genel Kurulunun bir önceki tutanağını oylatmayı unuttuğunu hatırlatan AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan’a CHP’li Askeri Dağlı, “Bugün çok sıkmayın” dedi.
Başkan Zeydan Karalar, Karalar, “İşleri güçleri sıkmak. Büyükşehir Belediyesinin çalışma vaktinde ne gerekiyorsa yapıyorlar” dedi.
Bunun üzerine ayağa kalkan Gündoğan, “Bir açıklama yapmak zorundayız. Başkan bu cümleyi söyledikten sonra bu bir ay boyunca Adana gündeminde oluyor. Doğru olan şudur; Biz Cumhur İttifakının her bir bireyi Adana’nın yararına çalışacağımızı söyledik, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına katkımız büyük, hem meclisin çalışmalarına, hem de kamuya yapılacak yatırımlarda başkan için değil, Adana için büyük desteğimizi verdik ve vermeye de devam edeceğiz” dedi.
Karalar da, cevaben, “Çok teşekkür ederim. Bu son cümlenizi de önemsediğimi söylemek istiyorum, unutmayın” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ve ASKİ Genel Kurulu çalışmalarına yarın saat 14.30’da devam edecek.
ADANA

15 Aralık 2019 Pazar

  • İMSAK 06:11
  • GÜNEŞ 07:37
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:09
  • AKŞAM 17:30
  • YATSI 18:51

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Adana haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Adana Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER