• Yabancı kuralında değişim çok yakın... Gazete Habertürk'ten Meriç Müldür'ün özel haberine göre; TFF Başkanı Yıldırım Demirören, radikal kararı açıkladı: “Belki önümüzdeki sezon saha içindeki yabancı oyuncu sayısını sınırlandırırız. Kadroda daha fazlası bulundurulabilir yine ama sahada 8 yabancı şartı üst sınır olabilir. Bu konuda Kulüpler Birliği’nin bir karara varması lazım.” İşte Demirören'in çok özel açıklamaları:

  • Geçen hafta yazdığım yazıda, Futbol Federasyonu yönetimini, özellikle de başkan Yıldırım Demirören’i bunca soruna rağmen sessiz kalmaları nedeniyle eleştirmiş, “Sus sus da nereye kadar?” diye sormuştum. Ampute Milli Takımı için Riva’da düzenlenen törende başkan ve yöneticilerle bir araya gelme ve yazıda belirttiklerimi soru olarak kendilerine yöneltme şansı buldum. 

  • Sağ olsun Yıldırım Bey de her soruma samimi yanıtlar verdi. Açıkçası sohbetimiz öncesi törende yaptığı konuşmada da dikkat çekici bir bölüm vardı Başkan’ın... İddialar ve suçlamalar karşısında suskun kalmayı tercih ediyordu belki ama sıkıntılıydı. Bunu da bir atasözü, devamında da iki cümleyle özetledi:

  • “Tenceredeki yemekten pişiren değil, tabaktakini yiyen faydalanır. Kimse görmek istemese de, biz Futbol Federasyonu olarak 5 yıldır yemeği yiyen değil, hep pişiren olduk. Takdir beklemiyoruz ama iyi şeyler yaparken bile bu kadar acımasız eleştiriyi de hak etmiyoruz.”

  • Bu cümleler çok şey anlatıyordu... Ardından da bazı basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte Başkan’la sohbetimiz başladı. İlk olarak, “Sayın Başkan zaten hiç konuşmuyorsunuz. Sizi yakalamışken gündemdeki soruları yöneltmek isterim. Örneğin video hakem. Ne zaman başlıyor?” diye sordum.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(15)
  • Misafir 2017-10-13 15:16:19 İş Beşiktaş a gelince hatadır,olabilir deniyor. Penaltı ve gol verilmedi. Beşiktaş ın Kadıköy'den puan alması için 5 gol mü atmalı?
  • Misafir 2017-10-13 12:55:23 daha Ne olacaktı kardeşim.1 gol 1 penaltı vermemişsin
  • Misafir 2017-10-13 12:12:25 Futbola ünv.el atmalı ve siyasi figürler işin içine girmemelidir
TÜM YORUMLARI GÖSTER!(15)