24 OCAK 2018
Yerel Haberler /  Eskişehir Tabiattan sanata ahşap eserler NeoPlus'ta vatandaşların beğenisine sunuldu

(Fotoğraflı)

Mehmet Sıddık Yeşilırmak - Kadir Arslan
ESKİŞEHİR (İHA) - JLL Türkiye tarafından yönetilen NeoPlus Outlet ve Yaşam Merkezi'nde, "Tabiattan Sanata Ahşap Sergisi" açıldı.
Özgür Woods'un yaşam sürecini tamamlamış olan ahşabı sanatsal biçimde işleyerek tekrar hayata döndürmesinin anlatıldığı sergiye katılım yoğun oldu. Sergi açılışına, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler de katıldı. Ahşabın modern ev eşyalarına dönüştürüldüğü sergide, yaklaşık 300 eser yer aldı.
Açılışta konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, doğanın insana sıcaklık verdiğini anlattı. Başkan Ataç, "Ağaç olunca benim bazı meraklarım var, onları Özgür beye sorma gereksinimi duydum. Çünkü Özgür burada ağacın tohumdan fidan ya da ağaç olmasına kadar ömrünün hikayesini yapıyor. Burada da ömrünü tamamlamış ağaçlar var. İçeride de ahşap eserler var. İkisinin arasında bir kopukluk olursa insanların kafalarında bir soru işareti olur. 'Acaba canlı ağaçlar mı bu şekle geliyor' diye. Ama ekonomik ömrü tamamlanmış veya bir hastalık nedeniyle çürümüş bir ağacın dokusu iyileştirilip, ahşap eserlere dönüşmesi ekonomik bir işleyiştir. Tabii insanı toprak, su, ağaç gibi şeyler çok yakındır. Mesela kiremit de aynı şekilde topraktan yapıldığı için bizlere hep sıcak gelir. O açıdan evlerimizde birçok noktada kullanırız" dedi.

"Doğadan evinize gelebilecek bütün ürünleri tasarlıyorum"
Ahşap eserleri hakkında bilgiler veren Özgür Selvi ise, kendisini "Kütüklerle uğraşan bir adam" olarak tanıtıyor. Doğayı sevdiği için eserlerini yaparken hiç zorlanmadığını anlatan Selvi, "Ağaç işlemeleri ve benzeri ürünler üzerine ilerliyorum. Çok özel nesneler çıkartıyorum ve çıkarttığıma inanıyorum. Doğayı severek hareket ettiğim için bunların bana hiçbir zorluğu yok. Hatta bunlarla uğraşmak daha da keyif veriyor. Çünkü her ağacı işlediğinizde farklı bir koku ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu insana daha da huzur veriyor ve teşvik ediyor. NeoPlus'da güzel bir sergi açılışı oldu. Serginin de güzel olduğunu düşünüyorum. Hedeflerimde, yurt dışı ve benzeri yerlerde bu tarz mağazaları ilerletmek var. Olabildiğince yayılma düşüncem var. Özgür Wood's ailesi olarak direkt zirveye oynamak istiyorum. Ortalama 2,5-3 ay süresince burada kalacağız. İlerleyen zamanlarda da burada kalma düşüncem var, kalabilirim. Bu sergimizde de ortalama 200-300 arasında eser var. Masa, ayna ve abajur ürünlerini burada görebilecekler. Televizyon üniteleri de bunlara dahil. Yani doğadan evinize gelebilecek bütün ürünleri tasarlıyorum" şeklinde konuştu.
(MSY-KÇ)

18.03.2017 18:00:20 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Eskişehir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Eskişehir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
İLGİLİ HABERLER