Yerel Haberler /  Manisa Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır. KIŞLIK SEBZELERİ DOĞAL OLARAK ÜRETİYOR
- ÜRÜNLERİNİ ÜRETİRKEN SADECE HAYVAN GÜBRESİ KULLANAN ÜRETİCİNİN ÜRÜNLERİ PAZARDA ANINDA TÜKENİYORVEHBİ SARIHAN
MANİSA (İHA) - Sarıgöl Emcelli Mahallesinde sebze üretimi yaparak geçimini sağlayan 46 yaşındaki Yaşar Süke, 10 dekarlık alanda ürettiği kışlık sebzeleri tamamen doğal üreterek pazara çıkarmaya başladı.
Tarlasında sadece hayvan gübresi kullanarak, kışlık olarak havuç, pancar ve lahana yetiştirdiğini belirten Çiftçi Yaşar Süke, "Yıllardır, sebze yetiştiriciliği yapmaktayım. Yazlık ve kışlık sebzeleri yetiştirirken hayvan gübresi kullanmaya özen göstermekteyim. Doğal olarak yetiştirilen sebzelerin tadı bir başka olmakta. Bu nedenle tarladan toplanan kışlık sebzeleri pazara çıkardığımda hemen satılıyor. Zaten bilen tüketiciler, pazarda erkenden gelerek alacak oldukları sebzelerden alıyorlar. Kimi zaman yok satmak zorunda kalıyorum." dedi. Üretici Süke, tarlasında ürettiği doğal kışlık sebzelerden havucun ve kırmızı pancarın kilosunun 2 TL'den, lahananın adedini de 4 TL'den sattığını belirtti.
(VS-SC)

02.12.2015 13:41:01 TSI
NNNN
İLGİLİ HABERLER
İLGİLİ HABERLER
Habertürk Web Sürümüne Geç