Yerel Haberler /  Çorum Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır. ÇORUMLU KADINLAR, "BAYAT EKMEKTEN TAZE LEZZETLER" İÇİN YARIŞTI



ÇORUM (İHA) - Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen "Bayat Ekmekten Taze Lezzetler" adlı yemek yarışması sonuçlandı.
Türkiye'de ve dünyada yapılan ekmek israflarına karşı vatandaşları duyarlı ve bilinçli olmaya teşvik etmek, ekmek israfının önüne geçmek amacıyla Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen "Bayat Ekmekten Taze Lezzetler" adlı yarışmaya 56 kadın bayat ekmeklerden yaptıkları birbirinden güzel yemeklerle katıldı.
Birbirinden leziz yemeklerin yarıştığı etkinlikte jüri üyeleri seçim yapmakta zorlanırken, yarışma sonunda birinciye bin TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye ise 250 TL ödül verildi.
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün eşi Hatice Külcü, Türk kadınının zor şartlarda, kısıtlı imkanlarla bir çok şeyi başardığını belirterek, "Evinde un ve su varsa hamur yapmışlar, yağ ve şeker de varsa helva yapmışlar. Bunu da kokusu yayılmıştır diye komşularına ikram etmesini her daim bilmişlerdir. Yarışmaya katılan tüm kadınlarımızı tebrik ediyorum" dedi
Çorum Valisi Ahmet Kara'nın eşi Mesude Kara da, bayat ekmeğin değerlendirilmesinden daha güzel ve öncelikli olanın ekmeği bayatlatmamak olduğunu vurguladı.
Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu "Etli İçli Köfte" isimli yemeği ile Suna Ülgerli birinci, "Bayatsamayan Lezzetler" adlı yemeği ile Asiye Ortakçı ikinci olurken, "Sıkma" isimli yemek ile Döne Kuna üçüncü oldu. Yarışmaya katılan ancak 18 yaşından küçük oldukları için değerlendirmeye alınmayan Özge Özbay ve Sinem Bozkurt'a Belediye Başkanı Muzaffer Külcü imzalı teşekkür belgesi verildi.
"Bayat Ekmekten Taze Lezzetler" adlı yarışmanın ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Vali Yardımcısı Haldun Aksalman'ın eşi Meltem Aksalman, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu'nun eşi Fatma Kolcu, yarışmacılar ve çok sayıda kadın katıldı.
(MMY-BÖ)

01.12.2015 17:32:40 TSI
NNNN
İLGİLİ HABERLER
İLGİLİ HABERLER
Habertürk Web Sürümüne Geç