Yerel Haberler /  Nevşehir Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır. NEVŞEHİRLİ PAZARCILARDAN BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNE 1 TIR GIDA YARDIMI GÖNDERİLDİ
- NEVŞEHİRLİ PAZARCILARDAN ÖRNEK DAVRANIŞCOŞKUN SAĞLAMDİN
NEVŞEHİR (İHA) - Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Odası Başkanlığı tarafından organize edilen 1 TIR dolusu yardım Suriye'de Bayır Bucak Türkmenlerine gönderilmek üzere yola çıkarıldı.
İHH Nevşehir Temsilciliği aracılığıyla Suriye'deki Bayın Bucak Türkmenlerine yönelik yardım çalışmasına Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odasına üye yaklaşık 225 pazarcı esnafı katkı sağladı.
İçerisinde 25 ton sebze ve meyvenin yanı sıra, kuru bakliyat, yağ, un, deterjan, ayakkabı ve giyim eşyalarının bulunduğu 1 TIR dolusu yardım malzemesi yapılan duanın ardından Pazaryeri önünden hareket ederek Suriye'ye uğurlandı.
Söz konusu yardım malzemelerinin toparlanmasında Sebzeci, Meyveci ve Pazarcı esnafının büyük bir fedakarlık örneği gösterdiğine dikkat çeken Oda Başkanı Selim Özmen, Bayır Bucak Türkmenlerinin yaşadıkları sıkıntıların bir an önce son bulmasını temenni ettiklerini dile getirdi.
İHH Nevşehir İl Temsilcisi Baki Öncel ise, Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Odası ile üyelerine bu yardım malzemelerinin toparlanmasında gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.
(COŞ-AÖ-Y)

01.12.2015 17:19:05 TSI
NNNN
İLGİLİ HABERLER
İLGİLİ HABERLER
Habertürk Web Sürümüne Geç