Frida Kahlo'nun gizli dolabı açıldı, eşyaları ortaya çıktı

18 Nisan 2017 Salı, 11:35:01

Ünlü Japon fotoğraf sanatçısı Ishiuchi Miyako, Frida Kahlo'nun en özel eşyalarının bulunduğu odayı fotoğrafladı. İşte o özel fotoğraflar...

Dünyanın en ünlü ressamlarından Frida Kahlo, 1954 yılında hayatını kaybetti. Eserleri dünyanın en yüksek rakama satılan eserleri arasında yer alıyor.

Kendisi gibi ressam olan Diego Rivera ile fırtınalı bir aşk hayatı yaşamıştı. Evliliklerini herkes yadırgamış, bir fil ile güvercinin beraberliğine benzetilmişti. 

Ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun eşsiz bir koleksiyon bıraktığını pek kimse bilmiyor. Eşi ressam Diego Rivera'nın Kahlo'nun ölümüyle eşyalarını evinin banyosuna kilitlemesiyle gizlenen bir gardırop 50 yıl sonra ortaya çıktı.

Frida Kahlo'nun 20'li yaşlarına geldiğinde büyük bir otobüs kazası geçirmesiyle bacağı 11 yerinden kırıldı. Böylece, alt vücudunu saklamak için geleneksel bir elbise olan Tehuana giymeye başladı.

Geçirdiği otobüs kazasından sonra Kahlo'nun peşini rahatsızlıklar bırakmadı. Dökümlerini ve korselerini boyayıp, kıyafetlerini birer sanat eserine çevirmeyi başladı.