• Bol sutyen

  Kadınların yüzde 50'si sutyenlerinin tam olarak oturmadığından şikayetçidir. Bunun çözümü göğüs boyutunuzu tam olarak ölçmenizdir. Doğru beden sutyen kullandığınızda hiçbir bolluk olmaması gerekir.

 • En sıkı sutyen

  Yapılan en büyük hatalardan biri sutyeni aldığınızdan itibaren en sıkı yerinde kullanmaktır. Bu sebeple sutyeniniz esnekliğini kaybeder. Bunu önlemek için sutyen alırken en uçtaki çengeli deneyip, o çengelde bedeninize uyan sutyen alın. Kullanmaya başladıktan sonra da ayda bir daha içerideki çengelleri kullanmaya başlayın. 

 • Sutyenleri istiflemek

  Başka bir yaygın yanlış da sutyenleri gereğinden fazla elinizde tutmanız. Birçok kadın hem sayıca az sutyene sahip olur, hem de bunları yıllarca kullanabilmeyi ister. Sutyenler genelde ortalama sekiz aydan sonra deforme olur, ilk alındığı andaki performansı sergilemez. Bu süre sonunda sutyeninizle vedalaşma vaktiniz gelmiştir.

 • GKÇ

  En eski sorunlardan birisi de 'Görünen Külot Çizgisi'dir. Özellikle dar elbiseler giydiğinizde belli olan üçgen çizgiden bahsediyoruz. Kıyafetinize göre iç çamaşırı alma durumu alt beden için de geçerli. Tanga veya iz bırakmayan külotlardan giyebilirsiniz.

 • Dörtlü meme

  Bol sutyenin tersi de dörtlü memedir. Bu da gereğinden küçük sutyen aldığınızda, göğüslerinizin sıkışarak katlanmasından ortaya çıkar. Sıkışan memeler sutyenden taştığı zaman birer meme daha çıkacağından, bu duruma dörtlü meme denir. Çözümü ise sutyeninizi daha az sıkmanız ve daha büyük bir sutyen almanızdır.