• Kamuoyunda uzun yıllar Piri Reis Haritası ile ilgili olarak önemli çalışmalara imza atan Araştırmacı Yazar Metin Soylu, geçen hafta güncel baskısıyla piyasalarda yerini alan "Piri Reis Haritası'nın Şifresi" adlı eserinde ilk kez Rus bilim adamlarının yıllardır iddia ettiği 'enerji ızgaraları' adlı teoriye açıklık getirdi.

  • Piri Reis Haritası'nda enerji ızgaralarının olduğunun altını çizen Metin Soylu, "Bu konuyu hemen tartışmaya açmak istedim. Nedeni ise uzun zamandır üzerinde çalıştığım enerji ızgaraları konusu, geçmişte Rus bilim adamları tarafından ilk kez ortaya konmuş çok ilginç bir araştırmanın ürünüdür.

  • Bu teori, eski Sovyetler Birliği dergisi Technika-Molodezhi'de de çıkmıştır. Makarov, Morozov ve Goncharov adlı Rus bilim adamları, dünyanın çekirdeğini gezegende olup bitenleri etkileyen büyüyen bir kristal olarak görme fikrini keşfetmişlerdir.

  • Bu kristalin çekirdekten gelen yayınımlara dayandığı iddia edilmektedir. Dünyanın yüzeyinin üçgen bölünmelerinin bu kristalin yaydığı dalgalarla üçgen kenarlar oluşturduğunu ve birbirleriyle etkileşim içerisinde olduğu belirtilmektedir.

  • Ayrıca bu kristalin ışınlarının ise güç alanı sebebi ile dünyanın yüzeyinde 12 ya da 20 kenarlı bir kristal yapıya benzediği değerlendirilmektedir. Piri Reis, Kitabı-Bahriye adlı eserinde rüzgar gülleri hakkında bilgi verirken satır aralarında aşağıda 'yol' diye tabir ettiği 'enerji ızgaları'nı bizlere anlatmaya çalışıyor" dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(10)
  • Misafir 2018-01-17 12:33:02 dünyanın düz olduğuna hala inan varsa bat ya da doğu yönünde dümdüz gitsinler bakalım çıktığı noktaya mı yoksa dünyanın ucuna mı ulaşacaklar, biraz ayaklarınız yorulacak gerçepi görene dek ama akılsız başın cezasını ayaklar çeker ne de olsa
  • Misafir 2017-10-07 16:30:43 Akdenizin dışına çıkmayan Osmanlı denizcilerinden birisi olan Piri reis,Hind denizi amirali olarak görevlendirildiğinde Andrea Doryanın yeğeniyle yaptığı deniz savaşında galip gelince ganimetler arasında bulduğu İtalyanların çizdiği dünya haritalarını sahiplenerek ve yeniden çizerek sahiplenmiştir.
  • Misafir 2017-06-11 20:41:51 rüya gören ölüleriz
TÜM YORUMLARI GÖSTER!(10)