• Memleketi Malatya'da 20 yıl çobanlık yapan 56 yaşındaki Bayram Kozat, daha sonra yerleştiği İstanbul'da emekliliğinin ardından seçtiği yeni mesleği "köpek gezdiriciliği" ile çobanlık günlerine dönmenin mutluluğunu yaşıyor

  • Memleketi Malatya'da 20 yıl çobanlık yaptıktan sonra "taşı toprağı altın" diye tanımladığı İstanbul'a gelen Kozat, burada 21 yıl belediyede çalışmasının ardından emekli oldu.

  • 4 yıl önce bir kişinin köpeğini gezdirmesi için kendisine yaptığı teklife olumlu yanıt veren Kozat, böylece çok sevdiği köpekleri gezdirerek para kazanmaya başladı.

  • Kozat, bir köpek ile başladığı yeni mesleğinde müşterilerine verdiği güven ile bu sayıyı kısa sürede 9'a çıkarttı.İstanbul'un en kalabalık caddelerinde farklı cins köpekleri gezdiren Kozat, yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor.Kozat, AA muhabirne yaptığı açıklamada, köpek gezdiriciliğinin kolay olmadığını ancak kendisinin bu işi severek yaptığını kaydetti.

     

     

  • Hayvaları çok sevdiğini belirten Kozat, "Memlekette çobandım, 20 yıl çobanlık yaptım. Aklımda kalmıştı, zamanla çobanlığa dönebilir miyim, dönemez miyim? diye. Hesap yaptım, ama eninde sonunda buldum. Ben şimdi köpeklerle çok mutluyum, onları severek gezdiriyorum. Ticari amaçla yapmıyorum. Herkeste benden memnun" şeklinde konuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(5)