• Ömürdede Taksi Durağı, bazı müşterilerin talepleri doğrultusunda, kadın şoförler Gül Özdilek ve Filiz Çınar'ı istihdam etti.

 • Yedi çocuk annesi Özdilek ve iki çocuk annesi Çınar, ilçe sokaklarında direksiyon sallayarak, evlerinin geçimine katkıda bulunuyorlar. Özdilek, daha önce ev hanımı olduğunu ancak gazetede bu işin ilanını görünce şoförlük yapmaya başladığını anlatarak, "İlanda gördüğümde 'yapabilir miyim, yapamaz mıyım?' diye çok tereddüt ettim. Otomobil kullanmayı çok sevdiğim için sonunda işe başladım" dedi.

   

   

 • Erkek şoförlerle sorun yaşayabileceği endişesiyle ailesinin ilk olarak işi kabul etmediğini vurgulayan Özdilek, "Sabah 08.00 akşam 18.00 saatlerinde çalışıyoruz. Şu ana kadar da erkek şoförlerle bir sıkıntı yaşamadık. Ailem de ilk önce kabullenemedi ama sadece kadınlara hizmet verdiğimizi öğrenince bir sıkıntı olmadı" ifadelerini kullandı.

   

 • İşinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çınar, işiyle ilgili çevresinden çok iyi tepkiler aldığını bildirerek, "Hem ailem hem de çocuklarım çok memnunlar, taksicilik yapmam onların da hoşuna gidiyor" dedi.

   

 • Taksi durağının işletmecisi Serhat Ünalan, durakta kadın taksi şoförü çalışmaya başladığı günden bu yana işlerinde büyük bir artış gerçekleştiğini ifade etti.

   

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)