• Volkan Demirdaş, Mazgirt İlçesi'nde yeni kurduğunu çiftliğine şu an 500 damızlık kaz aldığını, gelecek yıl baharda bu sayının 10 bine ulaşacağını söyledi. Volkan Demirdaş, şöyle dedi:

   

 • Bölgede ve Türkiye'de böyle bir şey pek yoktu. Gerçekten böyle bir şeye çok talep olduğunu gördük. Bununla ilgili bölgeye istihdam sağlamak için, bölgeye bir faydamız olsun, buradaki çiftçiye, buradaki çalışmaya ihtiyacı olan insanlara bir faydamız olsun diye böyle bir şey yapmayı düşündük ve 500 tane kazla başladık şimdilik. 

   

 • Önümüzdeki yıllar içerisinde bunu 10 bine çıkarmayı hedefliyoruz gelecek sene. 500 tane ile başladığımız kaz çiftliğinde ilk başta kümesini, çadırını yaptık. Daha sonra idari binasını ve bakıcı aile evini yaptık. Tamamen doğal ortamda, Peri Suyu'nun hemen yanında, suyu doğal, sürekli akan bir suyu var.  

   

   

 • Tamamen doğal besinlerle bölgedeki çiftçilerin yetiştirmiş olduğu arpa, buğdayı, mısırı vererek bu işe başlamış olduk. Hedefimiz tamamen gelecekte bu işi Kars'a rakip olmak için, Kars'ta üretilen kazlardan daha fazla kaz üreterek piyasanın ilgisini Tunceli'ye çekmektir.

   

 • Şu ana kadar kaz çiftliği için 700 bin lira yatırm yaptığını anlatan Demirbaş, şöyle devam etti:

   

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)