X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Van der Wiel'i dolandırdığı iddia edilenler adliyeye götürüldü

Fenerbahçeli Gregory van der Wiel'i dolandırdığı iddiasıyla gözaltında bulunan Ümit A. ve ortağı Sinan S. adliyeye götürüldü

Dolandırıcılık olayında yeni gelişme!
17 Mayıs 2017 Çarşamba, 15:02:57

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Gregory van der Wiel'i dolandırdıkları iddiasıyla gözaltında bulunan menajer Ümit A. ve ortağı Sinan S. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye götürüldü.

Fenerbahçe'nin futbolcusu Van der Wiel'i 4,5 milyon lira dolandırıldığını söyleyerek şikayetçi olmasının ardından gözaltına alınan organizatör Ümit A. ile Sinan S.´nin polis, Van der Wiel´in gönderdiği paraların banka dekontlarına ulaşmıştı.

DHA'da yer alan habere göre poliste ifade veren iki şüphelinin dolandırıcılık iddialarını kabul etmeyerek birlikte ticaret yaptıklarını söyledikleri öğrenildi. Polisin iki şüphelinin dolandırmış olabileceği başka mağdurlar olabilme ihtimaline karşılık çalışma yaptığı öğrenildi. Hollandalı futbolcu Van der Wiel, birlikte iş yapmak vaadiyle kandırıldığını ve 4,5 milyon dolar parasının alındığını söyleyerek şikayetçi olmuştu. Avukatı ve kız arkadaşı ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen Van der Wiel, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde 2 saat boyunca kalarak şikayetiyle ilgili ifade vermişti. Şikayet üzerine harekete geçen polis dün akşam saatlerinde şüpheliler Ümit A. ile Sinan S'yi gözaltına almışlardı.

İDDİALARI KABUL ETMEDİLER
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin dolandırıcılık iddialarını kabul etmedikleri öğrenildi. Birlikte iş yaptıklarını anlatan şüphelilerin, aralarında sözleşme olduğunu herhangi bir dolandırıcılık olayının meydana gelmediğini iddia ettikleri öğrenildi. Polis olayla ilgili yaptığı soruşturmada Van der Wiel´in gönderdiği paraların banka dekontlarına ulaştı. Tüm paranın banka aracılığı ile gönderildiği tespit edildi. Şüphelilerin başka kişileri de dolandırmış olma ihtimaline karşılık polis ekiplerinin araştırmasının sürdüğü belirtildi. Özellikle Türkiye´de futbol oynadıktan sonra ayrılan yabancı uyruklu futbolcu ve menajerleriyle irtibat kurulmaya çalışıldığı öğrenildi. Yetkililer gözaltında bulunan iki kişi için Cumhuriyet Savcılığı'ndan gelecek talimata göre hareket edeceklerini soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü belirttiler.

Yorum yaz

  • Misafir 2017-05-17 21:07:25

    Aziz tribünde adam tokatladı, adam da sahada Azize silleyi indirdi bugün duman oldu fenerin bayan basketbol takımı