X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Ali Ay: Maç mı savaş mı?

Fikret Orman Bursaspor-Beşiktaş maçı sırasının ikinci yarısını televizyondan izledi. Ali Ay ise "Maç mı savaş mı?" diyerek atıfta bulundu

"Maç mı savaş mı?"
17 Mayıs 2017 Çarşamba, 10:17:47

Ligin ilk yarısında İstanbul’da oynanan maç sonrasında yaşanan hain saldırı, uzun yıllardır araları açık olan Beşiktaş ve Bursaspor taraftarlarını da birbirlerine yaklaştırmış, herkes gelecek adına yeni bir sayfa açılacağını düşünmüştü. Ancak önceki gün Bursa’da oynanan maç öncesi, maç sırasında ve maç sonrasında yaşananlar durumun hiç de öyle olmadığını ortaya koydu. Gazete Habertürk'ün haberine göre başkan Fikret Orman, protokol tribününde de yaşanan küfürleşmelerden sonra ikinci yarıyı içeride televizyondan izlemeyi tercih etti.

Daha önce bir maç sonrası tansiyonu yükselen ve fenalaşan Orman’ın aynı şeyleri tekrar yaşamak istemediği için protokol tribününden ayrıldığı öğrenildi. Yaşananları ve galibiyeti yorumlayan Fikret Orman, “Maç öncesi Bursa yönetimi ile güzel görüntüler verdik ama saha içinde aşırı gerginlik vardı. Tribünler oyunu çok gerdi. Artık bunun son bulması gerekiyor” dedi.

"MAÇ MI, SAVAŞ MI!"
Karşılaşma öncesi Bursa Başkanı Ali Ay ile yemek yiyen Orman, artık husumetin son bulması görüşünde birleşti. Yoğun güvenlik önlemine atıfta bulunan Ay, “Maç mı, savaş mı, belli değil. 3-4 bin polis jandarma bekliyor. Bu nedir? Bu insanların asıl görevi bir maça gelecek taraftarı korumak mı? Onlara da Allah kolaylık versin. Neden arkadaşça maçı izlemiyoruz?” diyerek ortamı özetledi. Genel sekreter Ahmet Ürkmezgil ise, “Bursaspor yönetimi sağ olsunlar bizi çok iyi ağırladılar. Arada maç içinde münferit olaylar oldu ama asıl olan dostluk kazandı. Artık bu olayların son bulması gerek” diye konuştu.

Yorum yaz

  • Misafir 2017-05-17 14:57:31

    Bu maç için maç mı savaşmı diye değerlendirme yapan zavallılar, Bjk_FB maçında yaşanan saha olayları için ne dedi. Sahaya atılmayan hiçbir nesne kalmamıştı ama nedense tetikçi hakem bırakın hakemleri ve sporcuları ortaya toplamayı ve anons yaptırmayı, tüm hakemler ve saha yetkilileri bu rezillikleri görmezden geldiler. Bu çifte standart acaba niye ve bu işlerin arkasında olanlar millet biliyor da en azından biraz adam olsalarda bu işe bir açıklık getirselerdi. İnsan olanda biraz vicdan, ahlak ve dürüstlük olur.