X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Ahmet Ürkmezgil: 'Hakemler Beşiktaş'ı kolluyor' algısı yapılıyor

Karabük yenilgisiyle sarsılan Kartal’da yöneticilerden hem özeleştiri hem de algı tepkisi geldi. Genel sekreter Ahmet Ürkmezgil, “Takım kötüydü, heyecan yoktu. Ancak aleyhimize hatalar olmasına rağmen ‘Hakemler Beşiktaş’ı kolluyor’ algısı yapılarak darbe vuruluyor” dedi

Beşiktaş'tan sert tepki!
12 Şubat 2017 Pazar, 10:15:27

Beşiktaş Genel Sekreteri Ahmet Ürkmezgil, Kardemir Karabükspor’a 2-1 yenildikleri maçta, rakibin ilk golünün ofsayt olduğunu ve penaltılarının verilmediğini savundu.

Önce kendilerine baktıklarını belirten Ürkmezgil, “Özeleştirimizi yapıyoruz. Ancak kazandığımız maçlarda da aleyhimize hatalar olmasına rağmen kamuoyunda ‘Hakemler Beşiktaş’ı kolluyor’ algısı yapılarak kulübe darbe vurulmaya çalışıyorlar. Osmanlı ve Alanya maçlarında verilmeyen penaltılar, ofsayttan yenilen goller vardı. Galip geldiğimiz maçlarda çok fazla problem çıkarılmadı. Şimdi ikinci bir darbe ‘Beşiktaş kollanıyor’ denilerek vuruluyor” diye konuştu.

‘BİLİNÇLİ YAPILIYOR’
“Bunu hazmetmek çok zor” ifadesini kullanan Ürkmezgil, şöyle devam etti: “Biz hakemlerin de hata yapabileceğini düşünen bir zihniyete sahibiz, bu algıyı kabullenemeyiz. İnsan üstü sabır ve irade olması lazım. Bu haksızlık. Bunun özellikle yapılan bir hareket olduğunu düşünüyorum.”

‘OYUNDAN MEMNUN KALMADIK’
Siyah-Beyazlı yönetici, Karabük önündeki futbolu da eleştirip “Kusura bakmasınlar futbolcuların oyunundan memnun olmadım. Takım kötü bir günündeydi, heyecanı yoktu. Herkesin gördüğünü biz de gördük, aksini savunacak değiliz. Çok uzun zamandır maçın tamamında böyle heyecansız bir oyun izlememiştim” açıklamasını yaptı.

HABERTÜRK SPOR

Yorum yaz