• Gün içinde yiyerek kalori yakabileceğiniz besinler, sanılanın aksine oldukça lezzetli ve sağlıklı besinlerdir. Şimdi okuyacağınız yiyecekleri diyet listenize ekleyerek ve düzenli egzersiz yaparak hem sağlığınıza oldukça katkıda bulunacak hem de istemediğiniz kilolarınızdan kolayca kurtulacaksınız.

 • Greyfurt

  Greyfurt hem metabolizmanızı hızlandırır hem de kalorileri yakmanıza yardım eder. Kan şekerinizi de dengeleyen greyfurtu meyve salatanıza ekleyebilir ya da suyunu içebilirsiniz.

 • Kereviz

  Vitamin deposu kerevizin sırrı şu: Az kalori içeriyor ve yediğinizden daha fazla kalori yaktırıyor. Kereviz çoğunlukla sudan oluşur, diyetinizin dengeli bir parçası olur. Ayrıca vücudunuz için gerekli olan vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir.

 • Kepekli tahıllar

  Araştırmalar kepekli tahılların, işlenmiş tahıllardan daha sağlıklı olduğunu gösteriyor. Kronik hastalıklara yakalanma riskinizi düşüren kepekli tahılları diyetinizin bir parçası haline getiriseniz, acıkma periyodlarınız uzar. Ayrıca vitamin, mineral ve karbonhidrat açısından zengin olan kepekli tahılların yağ oranı oldukça düşüktür.

 • Yeşil çay

  Asya'ya bu egzotik sıcak içeceği içmek hayatımızda sıradan bir başlangıçmış gibi görünebilir; ama unutmamalısınız ki sağlığınız için önemli özelliklere sahiptitr. Antioksidanlar açısından zengin olan yeşil çay, metabolizmanın hızını arttırmaya ve kilo vermeye yardım eder.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)