• Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için beslenme alışkanlıkları çok önemlidir. Hafif, düşük kalorili, az şekerli ve düşük karbonhidratlı besinler yemek sağlıklı olmayı sağlar. Bu açıdan tükettiğiniz besinlerin kalori ve içindeki maddelere dikkat etmelisiniz. Sizin için besin karşılaştırmalarını bir araya getirdik. İşte aynı kaloriye sahip birbirine zıt yiyecekler!

  • İşte sağlıklı, iyi dengelenmiş bir yemeği nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek için kolay bir kılavuz! Birkaç adım izleyerek vücudunuzun ihtiyacı olan tüm makro besin maddeleri ile sağlıklı oranlarda leziz bir öğüne sahip olabilirsiniz.

  • Avokado besleyici olması açısından vücuda büyük fayda sağlar. İşlenmiş gıdalara göre daha besleyici olmasının yanı sıra çok düşük kalorili olduğundan tüketimi en doğru besinlerden biridir. 

  • Sos ilaveli makarna herkesin vazgeçilmezleri arasındadır ancak içindeki besin değerleri açısından yüksek kaloriye sebep olmaktadır. Makarna tüketileceği zaman hafif ve az kalorili soslar kullanmak bu açıdan önemlidir.

     

  • Bitter çikolatanın sütlü çikolataya göre daha fazla kaloriye sahip olup olmadığı henüz bilinmese de bitter çikolatanın genellikle daha sağlıklı olduğu düşünülür. Sütlü çikolatadan daha az şeker, lif ve demir içerdiğinden daha besleyici olduğu bilinmektedir.