• Uzmanlar beyninizi doğru şekillerde harekete geçirerek zihninizi gençleştirebileceğinizi söylüyorlar. Bir hafta boyunca her gün yapacağınız birer saatlik çalışmaların kendinizdeki farkı görmek için yeterli olacağını söylesek inanır mıydınız? 

  • Cosmopolitan Türkiye'nin haberine göre; bulmaca veya sudoku meraklısı değilseniz de endişelenmenize gerek yok. Zeka gelişim uzmanlarına göre burada verilen ipuçları kendinizi genç hissetmenize ve hafızanızı tazelemenize yetecek nitelikte.

  • AKTİF OLUN

    Haftada üç kez hızlı tempoda yapacağınız 30'ar dakikalık yürüyüşler konsantrasyonunuzu, öğrenmenizi ve soyut düşünme gücünüzü yüzde 15 oranında artırıyor. Aynı zamanda Alzheimer ve bunama riskini de yüzde 60 oranında azaltıyor.

  • BÜTÜN GÖZLER SAĞA

    Manchester Metropolitan Üniversitesi'nde yapılan çalışmaya göre gözlerinizi soldan sağa doğru hızlı şekilde belli bir süre hareket ettirmeniz hafızanızı destekliyor. Çalışmaya göre 30 saniyelik egzersiz sonrasında gönüllülerin verilen kelime listesini yüzde 10 oranında daha iyi hatırladıkları tespit edildi.

  • SABAHI DEĞERLENDİRİN

    İş görüşmesine gidecekseniz veya dikkat isteyen bir işiniz için çalışmanız gerekiyorsa, bunları günün ilk işleri olarak belirleyin. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)