• MEHMET ÇALIŞKAN / HT MAGAZİN

    Canan Hoşgör, ‘Derin’ adlı sinema filminde pavyon şarkıcısı karakterini canlandırdı. Hoşgör eski eşi Hamdi Alkan yeni bir evlilik yaparken kendisinin neden yalnız olduğunu anlattı

  • Canan Hoşgör, ünlüler dünyasında oldukça özel bir özel hayatı olan isimlerden. Nedeni ise iki kez evlendiği Hamdi Alkan’dan iki kez boşanmış olması. Öyle ki 5 yaşındaki kızı Ayşe, dünyaya Alkan ile ikinci evliliğinin meyvesi olarak geldi. 16 yaşındaki diğer kızı Zeynep ise Hamdi Alkan ile yaşadığı mutlu günlerinin ilk simgesi. İkinci evliliklerini de yürütemeyen Canan Hoşgör ile Hamdi Alkan iki yıl önce yeniden boşanıp kendi yollarına düşmeye karar verdiler. Alkan, nisan ayında oyuncu Selen Görgüzel ile evlenerek hayatında yeni bir sayfa açarken Hoşgör’ün kalbi henüz şimdilik boş. 

  • PAVYON PAVYON GEZDİ
    Canan Hoşgör ile röportajımızda ‘Güzel bir kadın neden yalnız kalır?’dan girip yeni filmi ‘Derin’in sırf pavyon kadınını canlandırma hayalinin gerçekleşmesi için çekilmesinden çıktık. Rolüne hazırlanmak için pavyonları gezen Hoşgör, ilk kez şarkı söylerken bundan da büyük keyif almış. 

  • ■ Pavyon şarkıcısı rolü neden hayalinizdi? 
    ‘Derin’, zaten benim için yazıldı. Çünkü pavyon şarkıcısı rolü hep hayalini kurduğum roldü. Sevgili Erol Çelik ile daha önce bir filmde çalışmıştık. O filmdeki oyunculara oyuncu koçluğu yapmıştım. Bir film daha çekeceğinden ne var ki henüz konusuna karar vermediğinden söz etmişti. Ben de hayalimdeki pavyon şarkıcısı rolünden söz etmiştim. Sağ olsun, 3 ay gibi kısa bir sürede senaryoyu yazıp ‘Derin’in çekimlerine başladı. 


  • Aslında ‘Çemberimde Gül Oya’daki pavyon şarkıcısı rolü teklif edilmişti ama bazı teknik sebeplerden dolayı o rolü canlandıramamıştım. Pavyon şarkıcısı rolü çok grotesk, çok derin ve görseli de çok yüksek olduğundan bana ilgi çekici gelmiştir. Bu hayatların çok derin olduğuna inanıyorum. Yanlış anlaşılmasın, ‘O hayatlar’ı o hayatı yaşayanları ötekileştirmek anlamında söylemiyorum. Ancak farklı hayatlar olduğu da bir gerçek. O kadınların duygularını, grotesk durumu tetikleyen unsurları hep merak etmişimdir. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(2)