• Usta Kayhan Yıldızoğlu, 83 yaşında ‘İsimsiz Yıldız’ adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu üstlenirken 63 yıllık kariyerine rağmen neden ev sahibi olamadığını ve emekli  maaşından başka geliri bulunmadığını “Çünkü insanlığa önem verdim. Hiç pişman değilim” sözleriyle açıkladı.

  • Kayhan Yıldızoğlu 83 yaşında bir çınar. 63 yıldır oyunculuk yapıyor, hâlâ heyecanlı, hâlâ enerjik. Yönetmenliğini de yaptığı ‘İsimsiz Yıldız’ın sahneleneceği günü iple çekiyor. 

     

  • Tuba Ünsal, aynı zamanda yapımcı olduğu oyunda başrolde. Yıldızoğlu, ‘İsimsiz Yıldız’ için neden Ünsal’a teklif götürdüğünü anlatarak başladığı röportajı genç meslektaşlarının hatalarına ve neden hiç parasının olmadığına değinerek bitirdi.

  • - ‘İsimsiz Yıldız’ için neden Tuba Ünsal’a teklif götürdünüz? 

    Tuba’yı çok severim, çok atik bir kızdır. Hayata bakış açısını, yaşam şeklini çok beğenirim. Kızım gibidir. Tuba’ya teklif götürdüm. o da oyunu çok beğenince paçaları sıvadık. Tuba, oyunu sahneye hazırlarken hiç problem çıkarmadı, hiç şikâyetçi olmadı ve son derece fedakâr davrandı.

  • Çalışmalarımız da son derece keyifli geçti. Mutlaka her tiyatro oyununda olduğu gibi ‘İsimsiz Yıldız’da da eksiklikler vardır. Öyle olur zaten. Sahneye çıkmadan bazı eksiklikler görülemez. İkinci kez sahnelendiğinde her şey yerli yerine oturmuş olur.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(9)