X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Yeni nesil tasarımcıların ayak sesleri

İstanbul Moda Akademisi lisans ve lisansüstü Moda Tasarımı Programı mezunları tarafından ön juri elemesinden geçerek, İHKİB sponsorluğunda defile yapan New Gen tasarımcıları; Kübra Ünlü, Merve Gülbudak, Lale İnceoğlu, Merve Odabaşı Doğu ve Şebnem Günay'dı

Yeni nesil tasarımcıların ayak sesleri
17 Ekim 2016 Pazartesi, 17:39:08

İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı Lisans ve Lisansüstü Programları mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 13 Ekim Perşembe günü Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında moda haftasının 3. gününde Zorlu PSM’de gerçekleşti.

İstanbul Moda Akademisi her yıl mezunlarına uluslararası moda platformu olan MBFWI’da defile yapma imkanı sunuyor.

Moda alanında kariyer yapmayı hedefleyen gençleri, kapsamlı bir eğitimle geleceğe hazırlayan İstanbul Moda Akademisi; teorik bilgiyi mesleki uygulamalarla güçlendirirken; sunduğu sektörel iş birlikleri ve projelerle öğrencilerini profesyonel hayata hazırlıyor.

Bu yıl da moda sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından seçilen beş genç tasarımcı Kübra Ünlü, Lale İnceoğlu, Merve Gülbudak, Merve Odabaşı, Şebnem Günay koleksiyonlarını sundu.

Kübra Ünlü’nün Robert Mapplethorpe, Lale İnceoğlu’nun Cosmic Love, Merve Gülbudak’ın Lost In Memory, Merve Odabaşı’nın Trice Of Chisel ve Şebnem Günay’ın The Who adlı temalarla sundukları, ‘Let it Happen’ mesajının altı çizilen defilede Merve Odabaşı’nın kumaş sponsorluğunu İpekiş üstlendi.

10’ar looktan oluşan koleksiyonlar Türk moda sektörü için umut vadederken; yeni mezun tasarımcılar için parlak geleceğe açılan bir kapının ilk adımını oluşturuyor.

Yorum yaz