X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Payidar Tüfekçioğlu hayatını kaybetti

Sağlık problemleri yaşayan tiyatro oyuncusu ve dublaj sanatçısı Payidar Tüfekçioğlu hayatını kaybetti

O ses hayatını kaybetti!
17 Mayıs 2017 Çarşamba, 22:52:25 HABERTURK.COM

Tiyatro oyuncusu ve dublaj sanatçısı Payidar Tüfekçioğlu hayatını kaybetti.

Bir süredir karaciğer nakli için donör beklediği belirtilen Tüfekçioğlu'nun akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

İstanbul Devlet Tiyatroları'nın internet sitesinde, "Değerli oyuncumuz sevgili Payidar Tüfekçioğlu'nu kaybettik, acımız sonsuzdur" mesajı paylaşıldı.

Bugüne kadar Kenan İmirzalıoğlu, Sylvester Stallone, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood, Alain Delon, Marcello Mastroianni ve Paul Newman gibi dünyaca ünlü isimleri seslendiren oyuncu ve ses sanatçısı Payidar Tüfekçioğlu ses sanatçılığında 35 yılı geride bırakmıştı.

HABERTÜRK'E BÖYLE KONUŞMUŞTU Sylvester Stallone, Bruce Willis, Morgan Freeman, Clint Eastwood, Alain Delon bugüne kadar seslendirdiğiniz ünlülerden bazıları. Dünyaca ünlü isimleri seslendirmiş olmak size ne hissettiriyor? Zorlandığınız bir isim oldu mu? Bu sanatçıları seslendirirken zorlandığım olmadı. Hepsini aslanlar gibi konuştum.

PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU KİMDİR?

Payidar Tüfekçioğlu, 1962 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra konservatuvar eğitimi aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra Devlet Tiyatroları'nda çalışmaya başladı.

Tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olan Tüfekçioğlu, Sylvester Stallone, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood, Alain Delon, Marcello Mastroianni, Yul Brayner, Paul Newman gibi ünlü aktörleri seslendirmiştir.

Tüfekçioğlu sırasıyla, Hünkarın Bir Günü (1988), Naciyeyi Kim Sevmez (2005), Ölümsüz Aşk (2003), Kurtlar Vadisi Pusu, Acayip Hikayeler (2012), Sudan Bıkmış Balıklar (2012) ve son olarak 2015'te TRT 1'de yayınlanan Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinde oynamıştır.

Yorum yaz

  • Misafir 2017-05-22 18:06:25

    Son filmi ile tanıdık kendisini, O rolde kendini de rabbinide bilmiş ve bulmuştur inş..