• İstanbul'da önce gökyüzü karardı ardından yoğun bir toz bulutu geldi, bu sırada göz gözü görmedi. Görüş mesafesinin kısalması sürücüleri de etkiledi, trafik ağırlaştı. Kuzey yönlü fırtına sırasında zaman zaman şimşek ve yıldırım gürlemeleri duyuldu. Yağış ise hafif ve etkisizdi.

   

 • TRAKYA'DAN GELDİ, KENTİ BİR BAŞTAN BİR BAŞA GEÇTİ

  Trakya yönünden İstanbul'a giren şaşırtıcı hava değişikliği sırasıyla Beylikdüzü, Bağcılar, Maslak ve Taksim gibi noktalardan gözlendi. Tanık olan İstanbullular ani hava değişikliğinin şaşkınlığını yaşadı.

 • AĞAÇ DEVİRDİ, ÇATI UÇURDU

  Bu sırada telsizlerden fırtınanın yol açtığı direk devrilmesi ve çatı uçması ihbarları duyuldu. Genişlemeyen dar bir bölgede etkili olan fırtınanın İstanbul'u bir baştan bir başa kat edişi meteoroloji radarlarında da görüldü.

 • İŞTE FIRTINANIN METEOROLOJİ RADARINDAKİ GÖRÜNTÜSÜ

  Radarda koyu kırmızı renkle gösterilen bölgeler fırtınanın etkili olduğu, sıra dışı hava koşullarının yaşandığı bölgeleri gösteriyor. Radara farklı zamanlarda yansıyan görüntüler, fırtınanın nasıl hızlı bir şekilde ilerleyip yer değiştirdiğini gösteriyor. 

 • 15.38 de Avrupa yakasında Beylikdüzü, Bağcılar ve çevresinde görülen fırtınanın, saat 15.45 de Boğaz bölgesine, Maslak ve çevresine kaydığı görülüyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)