• Muş'un Varto ilçesinde okulundan arta kalan zamanda çobanlık yapan Eda Beytaş, TEOG ikinci dönem sınavında, geçen yıl bu sınavda tüm soruları doğru yanıtlayan ablası gibi Türkiye birincileri arasında yer aldı.


  • İlçeye bağlı Dağcılar köyü Seyit Kamer mezrasından taşımalı eğitim sistemiyle Çaylar Köyü Yatılı Bölge Ortaokulu'na giden Beytaş, 26-27 Nisan'da gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak, Türkiye birincileri arasında yer aldı.

  • Köyde imkanlarının çok fazla olmadığını, ancak eksiklerini okul idaresi ve arkadaşlarının yardımıyla giderdiğini anlatan Beytaş, "Hedefim iç mimar olmak. Güzel bir okulda eğitim almak istiyorum. TEOG birincisi olduğumda bu mutluluğu sadece ailemle yaşamadım. Ülkede beni tanıyan ve tanımayan pek çok kişi beni aradı tebrik etti. Bana destek oldular. Onlara teşekkür ediyorum. Türkiye gerçekten iyi bir ülke." dedi.

  • İki kızının olduğunu ve onları maddi imkansızlıklar içerisinde okuttuğunu vurgulayan Nazim Beytaş, şöyle konuştu: "8 yıldır Ezgi ve Eda'yı pazartesi günleri okula bırakıyorum. Cuma günleri köy yollarında bekleyip kızlarımı tekrar eve getiriyorum. Ulaşım ve servis açısından öğrencilerin bu bölgede okula gitmesi çok zor.

  • Çok zorluklar yaşıyoruz. Köyümüzün yolu kışın genelde kapalı. Kızımı okula bazen atlı kızaklarla götürüyorum. Bazen de çantalarını sırtlayıp 2 saat yürüyerek okula varıyorum. Bu zor koşullara rağmen Ezgi geçen yıl TEOG'da Türkiye birincisi oldu. Eda da bu sene Türkiye birinciliğini kazandı. Bu zor koşularda başarıyı sağladıkları için onlarla gurur duyuyorum."


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(5)
  • Misafir 2017-06-14 13:29:56 tüm başarılı öğrencileri ailelerin öğretmenlerini tebrik ederim.sizleri görmek duymak okumak mutluluk verici.sizlere maddi manevi destek sağlanmalı.gelecekte sizleri iyi yerlerde ülke ve milletinizi düşünür onlar için çalışır halde görmek dileğiyle
  • Misafir 2017-06-08 13:28:11 Malatya'da yaşıyoruz. Oğlumda Teog-1 ve Teog-2 de tüm soruları doğru cevapladı ama biriside arayıp tebrik etmedi. Çocuklar şanslısınız bizdemi Van'a, Şırnağa, Güneydoğuya taşınsak, ikide koyun alıp çobanlık yapsak olur sanırım
  • Misafir 2017-05-31 17:20:49 demekki daha önceki zeki dershane çocukları hikayeymiş var ondada bir fetoş oyunu aferim çocuklar size
TÜM YORUMLARI GÖSTER!(5)