X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET
Çaldıran belediyesinde görevlendirme
Gündem + Sonra Oku

Çaldıran belediyesine Tekin Dündar görevlendirildi

15 Şubat 2017 Çarşamba, 12:00:08

İçişleri Bakanlığı tarafından da belediyeye kayyum atandı. İlçe kaymakamı Tekin Dündar belediye başkanvekili olarak görevlendirildi

Van'da terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen soruşturmada Çaldıran Belediye Başkanı Faruk Demir gözaltına alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından da kaymakam Tekin Dündar belediye başkanvekili olarak görevlendirildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın terör örgütü PKK'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında Çaldıran Belediye Başkanı DBP'li Faruk Demir hakkında gözaltı kararı verildi. Çaldıran İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Demir, ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

KAYYUM ATANDI
İçişleri Bakanlığı tarafından da belediyeye kayyum atandı. İlçe kaymakamı Tekin Dündar belediye başkanvekili olarak görevlendirildi. Sabah saatlerinde binaya giden polis ekipleri kararı belediye yetkililerine tebliğ ederek belediye binasında arama yaptı.

EŞ BAŞKAN TUTUKLANMIŞTI
Çaldıran Belediyesi Eş Başkanı Suna Atabay, geçen yıl "Örgüt propagandası yapmak, örgüt üyeliği, örgüte yardım ve yataklık yapmak" suçlarından tutuklanmıştı.

Meral YILDIZ/VAN

Yorum yaz