X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET
İki genç kadın, aynı acı kader
Gündem + Sonra Oku

Kanser, gencecik iki yaşamı soldurdu

12 Şubat 2017 Pazar, 04:06:34

Kanser hastalığı, genç iki kadını hayattan kopardı. Başkemancı Nedime Zeynep Işık akciğer kanseri, yeni anne olan Belgin Yılmaz Cörüt ise ilik kanserine yenik düştü

Kanser, hayatlarının baharında iki kadını daha aramızdan aldı. Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Başkemancısı 48 yaşındaki Nedime Zeynep Işık, uzun süredir akciğer kanseri tedavisi görüyordu. Perşembe günü yaşamını yitiren 2 çocuk annesi Işık’a sevenleri, onlarca kez çıktığı Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde veda etti. Senfoni orkestrasının mini konser verdiği sahnede Nedime Zeynep Işık, boş bırakılan başkemancı sandalyesinde karanfillerle anıldı. Işık’ın cenazesi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’ın da katıldığı törenin ardından Hisarçandır Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ANNELİĞİ YAŞAYAMADI

İstanbul’da özel bir şirkette çalışan 28 yaşındaki Belgin Yılmaz Cörüt ise 6 ay önce anne oldu. Ancak genç kadın ve ailesi, bunun sevincini yaşayamadan aldıkları kötü haberle yıkıldı. İlik kanserine yakalandığı belirlenen Cörüt için aranan uygun ilik bulundu ve nakli gerçekleştirildi. Tedavi giderek iyi sonuç verirken genç kadının durumu geçen hafta ağırlaştı. Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’ne alınan Cörüt, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Geride gözü yaşlı bir aile ve 6 aylık bir bebek bırakan genç kadının cenazesi, bugün Ordu Gülyalı’da toprağa verilecek.

Yorum yaz

  • Misafir 2017-02-13 10:53:54

    Kuzum Belginim doyamadı Berenine. Yattığın yer nurla dolsun canım benim. :(