X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Beyoğlu'nda yayınevine çekiçli saldırı

Beyoğlu'nda yüzleri maskeli iki kişi, Kırmızı Kedi Yayınevi'nin önüne gelerek, "Sabahattin Önkibar akıllı olsun" diye bağırdıktan sonra yayınevinin camını çekiçle kırıp, kayıplara karıştı

Yayınevine çekiçli saldırı
10 Şubat 2017 Cuma, 19:42:37 HABERTURK.COM

Beyoğlu'nda yüzü maskeli 2 kişi, Kırmızı Kedi Yayınevi'nin camlarını kırdı. Saat 16.50 sıralarında yüzleri maskeli iki kişi, Beyoğlu Ömer Avni Mahallesi Beytülmalcı Sokak'ta bulunan Kırmızı Kedi Yayınevi'nin önüne geldi. İddiaya göre maskeli iki kişiden biri elindeki çekiçle camları kırarken diğeri de "Sabahattin Önkibar akıllı olsun" diye bağırmaya başladı. çekiçli saldırganlar kısa sürede yayınevinden uzaklaştı. Çalışanlarının haber vermesi üzerine olay yerine giden polis ekipleri inceleme yaptı.

YAYINEVİ YETKİLİSİ KONUŞTU

Yayınevi yetkilisi Salih Yavuz saldırıyla ilgili olarak, "Bir toplantıdaydım arkadaşlarım hemen haber verince geldim. Saldırıyı düzenleyenler zannediyorum öğlen de keşfe gelen iki genç. Gelip biri kapıyı açarak ‘Sabahattin Önkibar akıllı olsun' diye bağırmış. Bizim yazarımız. Biri de çekiçle camları kırıp aşağı doğru kaçmış. Sabahattin Önkibar'ın Devlet Bahçeli ile ilgili yazdığı kitabı için toplatma kararı çıkmıştı. Sanıyorum o kitapla ilgili herhalde bir saldırı oldu. Öyle düşünüyoruz. Daha önce herhangi bir uyarı olmadı bu şekilde. Zaten mahkemeye yansıyan bir olay. Biz toplatma kararına itiraz ettik, mahkeme tarafından itirazımız kabul görmedi. Dolayısıyla kitabın satışını şu an zaten yapmıyoruz. Ama herhalde kitabın çıkması yeterince rahatsızlık vermiş" dedi.

Yusuf DOĞAN/ İSTANBUL

Yorum yaz

  • Misafir 2017-02-12 22:03:48

    milleti bu tip sansasyonel olaylarla gaza getirmeye çalışan gezi parkı tuzağı kurucusu üst akıl; komik oluyorsunuz