X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Edirne'de intihar girişimi

Edirne'de 25 yaşındaki Mehmet H., eşinin ve çocuğunun tedavi masraflarını karşılayamadığı gerekçesiyle intihar girişiminde bulundu

22'inci kez intihar girişiminde bulundu
30 Kasım 2016 Çarşamba, 19:04:55 DHA

Türkiye'nin çeşitli illerinde farklı nedenlerle 21 kez intihar girişimde bulunduğu belirtilen 25 yaşındaki Mehmet H., geldiği Edirne'de, 7 katlı binanın en üst katındaki yangın merdivenlerine çıkıp atlayacağını söyledi.

Mehmet H., polislerin yaklaşık 2 saatlik çabasıyla intihardan vazgeçti.

Edirne'de Talatpaşa Caddesi üzerindeki Trakya Birlik'in 7 katlı binasının en üst katındaki yangın merdivenlerine çıkan Mehmet H., eşinin ve oğlunun hasta olduğunu ve parası olmadığını söyleyerek atlayacağını söyledi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri Mehmet H.'yi ikna etmek için uğraşıken, itfaiye ekipleri de olası atlamaya hava yastığı açtı.

Mehmet H., polislere "Eşim kanser tedavisi görüyor. İlaç ve tedavi masraflarını karşılayamıyorum. 2 çocuğumdan birinin kalbi delik. Kiramı ödeyemediğim için ev sahibi bizi evden atacak. Ben 2008'de askerlik yaparken gazi oldum. Bana devlet sahip çıkmıyor" diyerek yardım istedi.

Yaklaşık 2 saat süren çabanın ardından kendisine yardım edileceği sözü verilen Mehmet H., intihar girişiminden vazgeçti. Polisin ifadesine başvurmak üzere emniyete götürdüğü Mehmet H.'nin daha önce çeşitlli illerde 21 kez intihar girişiminde bulunduğunu belirledi.

Ölmek için öyle bir yer seçti ki! Ölmek için öyle bir yer seçti ki!

İntihar girişimini internetten canlı yayınlayıp, selfie yaptılar İntihar girişimini internetten canlı yayınlayıp, selfie yaptılar

Yorum yaz