X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Mardinli peşmerge Musul operasyonunda öldü

Musul'da DEAŞ'a yönelik başlatılan operasyonda ölen Servet Abişka'nın Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi

Mardinli peşmerge Musul operasyonunda öldü
18 Ekim 2016 Salı, 20:49:12

Musul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik başlatılan operasyonda ölen 6 peşmergeden Servet Abişka'nın Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı eski PKK'lı olduğu öğrenildi.

1999 yılında PKK saflarına katılan Abişka'nın Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan ile birlikte PKK'dan ayrıldığı ve Irak'ın Duhok şehrine yerleştiği belirtildi.

Peşmergenin özel kuvvetleri olarak bilinen Zerevani güçleri içinde yer alan Servet Abişka'nın kuzeni Ramazan Abişka, "Kuzenim Servet 1999 yılında ortadan kayboldu. İki yıl boyunca hiç haber alamadık. Servet, iki yıl sonra ailesini arayıp, Duhok'a yerleştiğini ve çalışmaya başladığını söyledi. 2007 yılında Duhok'ta evlenmiş ve iki çocuğu olmuş. Daha sonra Peşmerge'ye katılmış. Peşmerge içinde komutan olduğunu biliyorduk" dedi.

Servet Abişka'nın cenazesinin Habur Sınır Kapısı'ndan ailesi tarafından alınarak, yarın Mardin'in Kızıltepe İlçesi'ne defnedilmesi bekleniyor.

Mehmet KAYAHAN/ DİYARBAKIR

Yorum yaz