X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Orgeneral Ümit Dündar: Emir subayım darbe girişiminin ardından firar etti

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, darbe komisyonuna 15 Temmuz gecesini anlattı

Org. Dündar, Erdoğan'a "Beni Bahçeli'ye sorun" dedi mi?
18 Ekim 2016 Salı, 16:21:34

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşmediğini; Cumhurbaşkanı tarafından sabaha karşı Genelkurmay Başkanlığına vekalet etme emri verildiğini; Cumhurbaşkanıyla 16 Temmuz sabahı Atatürk Havalimanı'nda görüştüğünü ve kendisine bilgi verdiğini söyledi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar'ı dinledi.

Emir subayının FETÖ darbe girişiminin ardından firar ettiğini söyleyen Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, "Sonradan öğrendiğime göre, benim yerimi öğrenme konusunda da 15 Temmuz akşamı gayret sarf etmiş. Ben saat 22.20’de evden ayrıldıktan sonra 4-5 kişilik bir ekip eve gelerek beni aramış." dedi.

Orgeneral Dündar, “15 Temmuz gecesi sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan da dahil hiçbir bakanla da görüşmem olmadı. ‘Bahçeli’ye beni sorun diye’ bir beyanım olmadı. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın direktiflerini havalimanından itibaren aldım.” açıklamasında bulundu.

AA

Yorum yaz