X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Osmaniye'ye şehit ateşi düştü

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde DAEŞ terör örgütünün hücre evine yönelik yapılan operasyonda yakalanacağını anlayan teröristlerin evde bulunan bombayı patlatması sonucu şehit olan polis memuru Hüseyin Cengiz'in (50) acı haberi baba evine ulaştı

Osmaniye'ye şehit ateşi düştü
16 Ekim 2016 Pazar, 21:34:35

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde, terör örgütü DEAŞ'ın hücre evine yönelik düzenlenen operasyon sırasında yakalanacağını anlayan teröristlerin kendini patlatması sonucu şehit olan 50 yaşındaki Özel Harekat Polisi Hüseyin Cengiz'in Osmaniye'deki ailesine acı haber ulaştı.

Toprakkale ilçesine bağlı Sazlık Mahallesi'nde oturan biri kız iki çocuk babası Hüseyin Cengiz'in şahadet haberi, annesi Necmiye (84) ve babası Mehmet Cengiz'e (87) ilçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Osmaniye İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz, sağlık görevlileri ile birlikte verdi.

Acı haberi alan anne Necmiye Cengiz, gözyaşlarına boğularak fenalık geçirdi. Şehit Annesi Necmiye Cengiz'e sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi. Anne Necmiye Cengiz, "Oğlum Hüseyinim... Benim Babamın adıydı o, ciğerim yandı ciğerim yavrum. Oğlum her gün operasyona giderken arar dua isterdin. Bugün neden arayıp dua istemedin oğlum. Neden bugün sesini duyurmadın bana oğlum" diyerek gözyaşı döktü.

İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kore gazisi olan baba Mehmet Cengiz'e başsağlığı ve sabırlar dilerken, metanetini de korumaya çalıştı.

Şehidin baba ocağına Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeleri kabul etti.

Bu arada, Osmaniye 7 Ocak Mahallesinde oturan şehidin eşi Filiz, çocukları 21 yaşındaki Aytekin ve 24 yaşındaki Merve Necmiye Cengiz'in de acı haber üzerine olayın yaşandığı Gaziantep'e gittiği öğrenildi. Şehit Hüseyin Cengiz'in yarın ikindi namazına müteakip toprağa verileceği kaydedildi.

DHA

Yorum yaz