10- Roma Tarihi güzellikleriyle Roma listenin sonunda yer alsa da halen Türk turistlerin ilgisini çeken şehirlerin arasında!
 Özellikle balayı ve özel günlerin romantik adresi olan Roma, ülkemize yakın olması nedeniyle de ufak kaçamakların adresi.
 
 Roma, sanatseverlerin aşık olduğu bie şehir. Kolezyum, Vatikan, Campo de Fiori, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri Roma'da görülebilecek yerlerden sadece birkaçı... 9- Stockholm Listenin dokuzuncu sırasında ise İsveç'in başkenti Stockholm var. 
 İskandinav turizminin önemli bir noktası olan Stockholm, her yıl turist akınına uğruyor. Bu soğun kenti çekici yapan ise şehirde çok çeşitli müzelerin olması.
 Vikinglerin anavatanı olan bölgede National Museum'u görmelisiniz. Ayrıca Stockholm'e gelince Stadshuset binasını da keşfetmelisiniz.
 8- Frankfurt Almanya'nın şirin şehirlerinden olan Frankfurt, turistlerin uğrak noktası. Mimari anlamda cezbedici olan şehrin en işlek meydanı Römer Platz. Sokak müzisyenleri, heykelleri, kafeleri ve müzeleriyle Frankfurt şehri, rüyadaymış hissi uyandırıyor. Bu nedenle Türkler bu şehri çok seviyor! 7- Köln Köln, Almanya'nın en işlek ve kalabalık şehirlerinden bir tanesi. Çok fazla Türk insanının yaşadığı şehir, milyonlarca ziyaretçi akınına uğruyor. Şehirdeki Neustadt bölgesi, hem gündüz hem de gece, turistlerin uğrak noktası.  6- Londra Kendine has özellikleriyle Avrupa'dan bağımsız hissettiren Londra, diğer şehirlere göre biraz daha pahalı.
 Kırmızı otobüsleri, telefon kulübeleri, köprüleriyle Londra tam bir İngiliz şehri! Türk turistlerin gitmeyi çok istediği şehirlerden olan Londra'da keşfedilecek çok yer var.
 Tower Bridge, London Bridge, Buckingham Sarayı, Hyde Park, Big Ben, London Eye görülmesi gereken arasında. Eğer Sherlock dizisinin hayranıysanız, Sherlock Holmes müzesini de ziyaret etmeyi unutmayınız. 5- Berlin Berlin, Türk nüfusunun yoğun olduğu bir Almanya şehri... Bu nedenle Berlin'in Türklerin en çok gitmek istediği yerlerden biri olması şaşırtıcı değil.
 Burada kaybolsanız dahi, karşınıza çıkan bir Türk ile yerinizi tespit edebilirsiniz.
 Berlin Duvarı, Brandenburg Kapısı, parlamento binası Berlin'de görülmesi gereken yerler arasında. 4- Paris Tarihi yerleri, müzeleri ve mimarisiyle Paris, popülerliğini biraz yitirmiş olsa da halen Türk turistler tarafından çok tercih ediliyor. 
 Çünkü Paris, şüphesiz Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri.
 Champs-Elysees, Eyfel Kulesi, Disneyland, Louvre Müzesi, Paris'in simgelerinden sadece birkaçı... Buraya gidince Sen Nehri kenarında tarih kokan bir yürüyüş yapmayı da unutmayınız. 3- Düsseldorf Listenin üçüncü sırasında Almanya'nın en önemli kentlerinden Düsseldorf yer alıyor. Türk turistlerin sevdiği bu şehrin mutlaka gidilmesi gereken iki yeri var. Onlar da Altstadt ve Carlstadt noktaları. 2- Kopenhag Danimarka'nın başkenti Kopenhag, listede ikinci sırayı göğüslüyor. Mimarisiyle büyüleyen bu şehir, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Kopenhag, sadece Danimarka'nın değil tüm İskandinavya'nın eğlence merkezi. 1- Amsterdam Hollanda'nın en bilinen şehri olan Amsterdam, eğlence merkezi olmasının yanında buram buram tarih kokuyor. Ünlü ressam Van Gogh'un geniş çaptaki eserlerini Van Gogh Müzesi'nde görmek mümkün.

Türklerin en çok arattığı Avrupa şehirleri

Ünlü seyahat sitesi Türklerin en çok arattığı Avrupa şehirlerini açıkladı. İşte Türklerin en çok tercih ettiği 10 Avrupa şehri...

İLGİLİ GALERİLER