• Galatasaraylı Sofiane Feghouli, Sözcü'ye verdiği röportajda önemli açıklamalar yaptı.

  İşte Cezayirli yıldızın açıklamaları:

 • FUTBOLA NASIL BAŞLADIN?

  “Çocukluğumdan beri futbola aşığım. Binalar arasında futbol oynayarak geçti çocukluğum. Futbol coşkusu küçüklükten geliyordu. 12 yaşından beri futbol için pek çok fedakarlıkta bulundum. O yaşlardayken antrenmanlara gidiyordum, otobüsle metroyla eve dönüyordum. O yaşta, çok da kolay değildi aslında bu tür seyahatler ama güzeldi. Ben sadece annemle büyüdüm. Annem, evlere temizliğe gidiyordu. Biz öyle zengin bir aile değildik ve zorluklar yaşadık.”

 • TRANSFERİN NEDEN UZUN SÜRDÜ?

  “İlk baştan beri, bir kulüp başkanının  sizin için gelmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hem başkanın hem Cenk'in (Ergün) söyledikleri beni etkiledi. Bu yeni proje beni etkiledi. Galatasaray'ın ismi zaten gelmem için yeterliydi. Ben de gelmek istiyordum. Transfer sürecimde hiçbir sıkıntı olmadı ama biliyorsunuz transfer süreci bazen uzuyor. Kulüplerin konuşmaları, anlaşmaları ve birçok faktör girince, biraz zaman alıyor. Böyle zaman almasının sebebi bunlardı.”

 • TEKLİF GELDİĞİNDE BILIC İLE HİÇ KONUŞTUN MU?

  "Bu durumu Bilic ile hiç konuşmadım."

 • FENERBAHÇE'YE NEDEN GİTMEDİN?

  “Valencia’daki kontratımın son yılında Fenerbahçe'den teklif aldım. Ama ben tercihimi Premier Lig'den yana kullandım. O yüzden Fenerbahçe'nin teklifini kabul etmedim. İngiltere, benim kariyerim için çok önemliydi. Fakat bazı şeyler istediğim gibi gitmedi. Daha sonra Galatasaray'ın teklifi geldi. Galatasaray, bebekliğimden beri bildiğim bir kulüp. Şöyle ki Paris'te çok Türk arkadaşım var. Onların devamlı anlattıkları ve konuştukları Galatasaray vardı. Galatasaray'ın, UEFA Kupası'nı ve Süper Kupa'yı kazanması etkili oluyor. İnsan, bu tür başarılarla, zaferlerle büyüyünce ve bir zaman gelip böyle bir takımdan teklif gelince çok fazla düşünmeden kabul ettim.”

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(5)
 • Misafir 2017-10-07 10:47:28 Çok Karekterli bir futbolcusun aldığın para helal sana kardeşim bu iki maçla kıyaslanmaz ama görünen o ki çok takımın canını yakacaksın.....
 • Misafir 2017-10-06 14:49:18 adamsın adam
 • Misafir 2017-10-06 12:50:22 Yav he he
TÜM YORUMLARI GÖSTER!(5)