• Geleceğe Dönüş 1985 (Back to the Future) 

  Yönetmen: Robert Zemeckis 

  Popüler kültürde zaman yolculuğu deyince akla gelen ilk filmlerden. 

 • Marty McFly, çılgın bilimadamının icat ettiği zaman makinesiyle yanlışlıkla 1980’lerden 1955’e gider, annesiyle babasının gençlikleriyle karşılaşır.

 • Geleceğin değişmemesi için onları tanıştırmak ve birbirlerine âşık etmek için elinden geleni yapar. Bu, hiç de kolay değildir... Zaman yolculuğu fikrini, heyecanlı bir macera ve aile hikâyesiyle birleştiren bir klasik.

 • 200 Yıl Sonra 1973 (Sleeper) 
  Yönetmen: Woody Allen 

  Miles Monroe, isteği dışında zorla uyutulur. Uyandığında ABD’yi bir diktatörün yönettiği bir polis devleti olarak bulur. Miles’ı uyandıran isyancılar, iktidarı devirmek için onun yardımını isterler; çünkü biyometrik kimliği bilinmeyen tek kişi Miles Monroe’dur. Özünde bir modern çağ eleştirisi olan bu distopya öyküsü, Amerikalı yönetmen Woody Allen’ın ellerinde, çok hafif ve eğlenceli bir komediye dönüşüyor.

   

 • Çılgın Marslılar 1996 (Mars Attacks!)
  Yönetmen: Tim Burton 

  Uzaylıların dünyayı işgalini henüz hiç kimse bu kadar komik ve eğlenceli bir şekilde anlatabilmiş değil... Küçük yeşil Marslılar korkunç olmaktan ziyade çirkin ve iticiler. Öyle vicdansız ve merhametsizler ki, işgali zevk ve huşu içinde gerçekleştiriyor, “insanlık”tan hiç anlamıyorlar... 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(0)