EN ÇOK İZLENENLER

Bursa Karacabey Boğazı'nda yarım tonluk köpek balığı yakalandı

Bursa Karacabey Boğazı'nda yarım tonluk köpek balığı yakalandı

Bursa Karacabey Boğazı'nda sardalye ağlarına takılan 4 metre boyunda yarım tonluk köpek balığı ilgi odağı oldu. Dev köpek balığını taşımak mümkün olmayınca balıkçıların imdadına forklift operatörü yetişti. Balıkçı Ömer Kocaman, camgöz diye isimlendirilen köpek balığının kıyıdan 6 mil uzakta yüzdüğünü bu nedenle insanlara zarar vermesinin söz konusu olmadığını belirterek, vatandaşların tedirgin olmamasına gerek olmadığını söyledi. (İHA)

Bakan İsmet Yılmaz:"Bu sene TEOG yapılmayacak"

Bakan İsmet Yılmaz:"Bu sene TEOG yapılmayacak"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bu sene TEOG yapılmayacak"dedi.
Bakan Yılmaz, TEGO sınavı ile ilgili bir soru üzerine, TEOG'un kaldırılmasına karar verildiğini vurgulayarak, "TEOG bu sene uygulanmayacak. TEOG'un kaldırılması da Türkiye'nin önünün açılması. Çocuklarımız yarış atına dönüyor. Çocuklar büyüyor, büyüdüğünün farkına varmıyor. Etüt merkezleri arttı TEOG'dan dolayı. Çocukların yarış atına dönmesini hangi anne-baba ister. Bize güvenin. Hiçbir kimsenin kaygılanmasına gerek yok iyiye gidiyor" diye cevap verdi.

Londra metrosunda patlama

Londra metrosunda patlama

İngiltere'nin başkenti Londra metrosundaki bir tren hattında patlama meydana geldiği bildirildi.İngiliz basını, kentin batısındaki Parsons Green istasyonunda patlama yaşandığını ve ardından da yangın çıktığını duyurdu.Sosyal medyadaki paylaşımlarda ise trenin arkasında bulunan beyaz bir kabın patladığı, trenden çıkanların yüzlerinin yandığı belirtildi.Trenden dumanların yükselmesiyle istasyon boşaltıldı ve söz konusu hatta seferlere ara verildi.Londra metrosunu günde ortalama 5 milyon kişi kullanıyor.