EN ÇOK İZLENENLER

Toyota'nın yerli Hibrit aracına teknolojik inceleme

Toyota'nın yerli Hibrit aracına teknolojik inceleme

Toyota'nın Türkiye'de üretilen crossover tipindeki C-HR 1.8 Hybrid modeline ve teknolojik özelliklerine yakın plan çalıştık.

Toyota’nın Sakarya’da üretim bandından çıkan crossover sınıfındaki C-HR modeli hibrit teknolojisini destekleyen, tasarımıyla dikkat çeken başarılı bir araç. Toyota’nın son derece önem verdiği modelin Türkiye’de üretilmesinin arkasındaki en önemli sebep ise ülkemizdeki fabrikanın sıfır hata oranıyla çalışması. Bir önceki Toyota Türkiye CEO’su Orhan Özer’in baskılarıyla fabrikanın hatasız çalışma oranı, dünya çapında yaygın bir model olarak planlanan Toyota C-HR’ın ülkemizde üretilmesinin kapısını açtı. 1.8 litre benzinli motor ve kompakt elektrikli motora sahip olan araç sahip olduğu teknoloji sayesinde düşük yakıt tüketimi sağlıyor.

Şebeke elektrik kaynağından şarj etmenize gerek olmayan C-HR’ın test ettiğimiz Hybrid (hibrit-melez) modelinin dışında 1.2 litre benzin motor seçeneği de bulunuyor. Özel motorunun yanı sıra iç ve dış tasarımıyla göz dolduran C-HR, araç içi ses sistemiyle kulakların pasını alıyor. 116,900 ila 127,700 TL arasında değişen fiyat etiketine sahip aracın teknolojik özelliklerini Haberturk.com Teknoloji Editörü Cem Sünbül okurlarımız için inceledi. 

 

Taksim'de bonzai içen kadının içler acısı hali

Taksim'de bonzai içen kadının içler acısı hali

Yer Taksim. Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nün hemen yanı başındaki ara sokaktaki merdivenlerde genç bir kız baygın halde yatıyor. Çevredekilerin ifadesine göre, yaklaşık yarım saat önce yanına gelen alnında "enayi" yazan dövme bulunan bir kişinin verdiği uyuşturucu maddeyi kullanmış. Üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen 24 yaşındaki genç kıza yardım etmesi için sağlık ve polis ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kızı ayılttıktan sonra ayrıldı.(DHA)

Enis Berberoğlu cenaze namazında konuştu

Enis Berberoğlu cenaze namazında konuştu

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, kayınpederi Murat Aydın'ın cenazesine katıldı. Cezaevinden özel izinle çıkan Berberoğlu, Gaziosmanpaşa Küçükköy Merkez Camii'nde getirildi. Berberoğlu için geniş güvenlik önlemleri alındı. Cami avlusunda kısa bir açıklama yapan Berberoğlu," Bakanlıkların çok hızlı çalışması sayesinde, ailemin acısını paylaşmak üzere, cenazeye yetiştim. Çok üzgünüm. Murat Aydın, köy enstitüsü mezunu. Yıllarca öğretmenlik yapmış bir aydınlık savaşçısıydı. Kendisi bana Oya'yı hediye etti. Ben de ona bir torun vererek bir ölçüde karşılığını verdim. Durumum malum. Burası bir cenaze. Buna uygun davranmamız gerekiyor. Siyaset konuşmak istemiyorum. Sadece, benim gibiler için adalet uğruna yollara düşenlere çok minnettarım, çok teşekkür ederim" dedi.