• Yılın en çok beklenen telefonlarından biri olan ve en çok beklenen iPhone'u olan iPhone 8 için  nihayet beklenen gün geldi. Daha önce iPhone 7S ve 7S Plus olması beklenen modeller için iPhone 8 adının verilmesi de olası. Bu durumda ön yüüznde home tuşu olmayan ve ekran kaplı amiral gemisi modeli için iPhone 8 Edition adı alması da muhtemel.

  • Bu akşam Apple'ın yeni evi Apple Park'ın kıyısında yer alan Steve Jobs Sahnesi'nde düzenlenen etkinlikte Apple'ın büyük bir şov yapması bekleniyor. Öte yandan uzun süredir devam eden iPhone 8'in bu yıla yetişip yetişmeyeceği muamması da yanıt bulmuş olacak. iPhone 8 ile ilgili çıkan söylenti ve bilgiler 10 yaşına giren iPhone tarihindeki en büyük sızıntılar olarak kayda geçti diyebiliriz. Hatta öyle ki iPhone 8'in aksesuar bilgileriyle benzer ya da birebir ölçülerle klonları üretilip satışa bile çıktı. Bu sebeple Apple'ın bu gece bekleyenlerini nasıl şaşırtabileceği de bir diğer merak konusu.

  • Bu akşam canlı yayınla sizlere aktaracağımız etkinlikte üç yeni iPhone modelinin dışında 3.nesil Apple Watch'un da tanıtılması bekleniyor. Elbette iOS 11'in de final sürümü bu gece veya takip eden günlerde güncelleme olarak iPhone ve iPad'lere gelmeye başlayacaktır. Bu akşam saat 7 civarında başlayacağımız yayınla Apple etkinliğini ve tanıtılan ürünleri bu sayfalarda bulabilecek ve izleyebileceksiniz.

  • Apple'ın patronu Tim Cook, geçtiğimiz günlerde Apple'ın iş ortaklarından CTS'i ziyaret etmek için Cincinnati'deydi. Ziyaretini bir fotoğrafla Twitter'dan da paylaşan Cook, takipçilerinin kafasında yeni bir soru işaretinin oluşmasına sebebiyet verdi.

  • Fotoğrafta bir hayli neşeli görünen Cook'un özellikle sağ cebi dikkatlerden kaçmadı. Cebindeki büyük telefonun iPhone 8 olabileceğine dair yorumlar hiç de az değil. Tüm bu yorumlara karşın doğal olarak Tim Cook'tan herhangi bir açıklama veya yorum da gelmedi.