X
Son dakika gelişmelerin de anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak ister misiniz?
ANIMSAT
EVET

Jelly artık Pinterest'in

Arama motoru mantığına yeni bir yorum getiren Jelly, resim paylaşma platformu Pinterest tarafından satın alındı.

Pinterest o şirketi satın aldı
10 Mart 2017 Cuma, 16:58:19

Twitter kurucu ortağı Biz Stone tarafından kurulan 4 yaşındaki Jelly Industries isimli şirket, fotoğraf paylaşma platformu Pinterest tarafından satın alındı.

Kitlesel fonlama yöntemiyle kurulan bir girişim olan Jelly internette yapılan arama kavramını yeniden yorumlayan bir sosyal medya platformu. İnsanların sorduğu soruları kullandığı özel bir algoritma ile cevap verebileceğini düşündüğü kişilere yönlendiren Jelly, birkaç dakika sonra yanıt gösteriyor.

Öte yandan Google'daki arama sonuçlarının optimizasyonu benzeri bir anlamlı geliştirme Jelly'de bulunmuyor ve teknoloji uzmanları tarafından felaket ve başarısız girişim olarak nitelendiriliyor.

“Arama dünyasında yapılabilecek hâlen çok fazla innovasyon var. Pinterest'in bu alandaki çabalarını ilerletmek için uzmanlığımızı kullanacağız” Biz Stone

Pinterest'in, şu anda resimlerdeki ögeler üzerinden arama geliştirmeye dayalı çevrimiçi arama araç teknolojisi Lens'i geliştirmek için satın almayı gerçekleştirdiği açıklanırken Biz Stone da ürün grubu başkanlığına getirildi. Stone aynı zamanda Pinterest kurucu ortaklarından Evan Sharp'a danışman olurken, Jelly ortağı Ben Finkel da ürün geliştirme ekibine dahil olacak.

Öte yandan satın almanın ne kadara gerçekleştirildiğiyle ilgili bir açıklama yapılmadı. 

 

 

Yorum yaz