Apple'ın "Uzay Gemisi" mükemmelliyetçilik nedeniyle hala tamamlanamadı

11 Şubat 2017 Cumartesi, 15:56:40 Reuters

Apple mühendisleri yeni genel merkez binasının inşası sırasında delirtmeyi başardı. Şirketin mükemmeliyetçi tavrı inşaatın planlanandan uzun olmasına neden oluyor.

BİTMİYOR DA BİTMİYOR

Apple’ın “Uzay Gemisi” adlı yeni genel merkezinin inşaatının 2015’te bitmiş olması planlanıyordu. Ancak inşaat sahasında çekilen son görüntüler henüz binanın hiç hazır olmadığını gösteriyor.

NEDENİ BULUNDU

Şimdilik binanın bu yılın sonuna kadar hazır olacağı söyleniyor fakat kimse kesin konuşmuyor. İnşaatın yavaş ilerlemesinin sebebini ise Reuters buldu: Apple mühendisleri delirtti.

Reuters, Apple’ın yeni binasının inşaatında görev alan mühendislerle ve yetkililerle röportajlar yaptı. Çalışanların en büyük şikayeti Apple’ın çılgınlık seviyesinde mükemmeliyetçi olması.

DETAY TAKINTISI

Her türlü ufak detaya çok büyük önem gösteren Apple, bu detaylarla hem mühendisleri delirtiyor hem de inşaatın çok daha uzun sürmesine yol açıyor.

MÜKEMMEL KAPI EŞİĞİ ARAYIŞI

Reuters’in yaptığı röportajlarda bu detayların neler olduğu ortaya çıkıyor. Örneğin bir yetkili Apple’ın kapı eşiklerinin mükemmel derecede düz olmasını, en küçük bir eğim ya da pürüz olmamasını istediğini söyledi.