• Mahmut SANCAK / GAZETE HABERTÜRK
    Teknoloji dünyasının önde gelen fuarlarından CES Las Vegas bugün kapılarını kapatıyor. Basın günlerini de dahil edersek küresel dijital sektörün kalbi 6 gün boyunca ABD’nin Nevada Eyaleti’nde attı diyebiliriz. Peki ne oldu?

     

  • Yakın gelecekte eğlence elektroniği sektörünün neleri önümüze getireceğini ve çoğuna gerçekten de ihtiyacımız olmamasına rağmen neleri alacağımızı şimdiden görme fırsatını bulduk. Fuar, akıllı otomobillerden dijital evlere, nesnelerin internetinden insansız hava araçlarına kadar pek çok alanda yaşanacak yeniliklerin ipuçlarını verdi.

  • Rekabetin geçmişten günümüze kıyasıya devam ettiği en gedikli ürünlerin başında ise hâlâ televizyonlar geliyor. Son 10 yılda adeta yeniden doğan televizyonlar evrim geçirmeye devam ediyor. Yaşanan hızlı değişime bakıldığında gelecekte televizyonların tam olarak nasıl olacağını söylemek mümkün değil.

  • Ancak nasıl olmayacaklarını söylemek kesinlikle çok daha kolay. Öncelikle TV’ler daha da incelecek. Halen ortalama 1-1.5 santimetre kalınlığında olan cihazların yarım santimden daha ince olacağı belli oldu.

  • ‘İKİ YÜZLÜ’ TV DE VAR

    Bunun ilk örnekleri fuarda yer aldı. Hatta bu ince TV ekranları sırt sırta yapıştırılarak ‘iki yüzlü’ TV de üretildi. Ayrıca TV’lerin ekranları bugün olduğu gibi kapalı durumdayken siyah da olmayacak. LG’nin tanıtımını yaptığı bazı ürünlerde TV ekranlarının şeffaf olduğu ve yayın esnasında bile isteğe bağlı olarak bu şeffaflığın korunabildiği görüldü.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!(9)