İlk tarifeli Rus uçağına görkemli karşılama

21 Nisan 2017 Cuma, 16:44:12 İHA

Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na Rusya'dan ilk kez tarifeli direkt uçuş yapıldı. Havalimanında, Rus uçağına görkemli karşılama düzenlendi

Rus Pobeda Havayollarına ait Boeing 737/800 tipi uçak Wnukova Havaalanı'ndan havalanarak Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na 188 Rus yolcuyla iniş yaptı. 

TAV Havalimanı İşletmeleri, Alanya Belediyesi, Gazipaşa Belediyesi, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı'nın (ALTAV) ortak düzenlediği karşılama töreni geleneksel havacılık seremonisi olan 'su takı' töreniyle başladı. 

Törende uçaklardan inen tüm yolculara pilot ve beraberindeki mürettebata karanfil ve buket verildi. 

Çilek ikramının da yapıldığı karşılama töreninde, uçaktan inenlere, Rusça tanıtım materyalleri ve Alanya'yı anlatan hediyelerin bulunduğu çantalar da hediye edildi.

Keman ve yan flüt dinletisinin de yapıldığı karşılama törenine Rusya'nın Antalya Başkonsolosluğu yetkililerinin yanısıra Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ALTİD Başkanı Burhan Sili, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve turizmciler katıldı.